Sparta - Bohemians 5:1, smršť v závěru půle, Pulkrab hattrick a jasná výhra

• 234
Tři góly během čtyř minut. Sparťanští fotbalisté nevídanou smrští v závěru poločasu smetli Bohemians 1905, zápas 18. kola Fortuna ligy nakonec vyhráli 5:1. Čistým hattrickem se předvedl Pulkrab.

Když po půlhodině hostující Nový po dohrávané standardce a centru Köstla hlavičkoval do břevna sparťanské brány, zdálo se, že se Bohemians  na Letné nadechují.

Vymanili se z tlaku Sparty, která v té době vedla jen 1:0, a častěji hráli s míčem. Ale ve 40. minutě po ztrátě ve středu pole, kde Pavelka přetlačil Hronka, a po rychlém brejku dal Pulkrab svůj druhý gól utkání.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Vzápětí se sparťané do poločasu radovali ještě dvakrát. Pulkrab dovršil hattrick a jednou skóroval Pavelka.

„Neměli jsme dobrý vstup, Sparta nás přitlačila, pak jsme se změnili rozestavení a vrátili jsme se do hry. Kolem té třicáté minuty to od nás byl slušný výkon, ale pak přišlo pětiminutové zatmění. Úplně degradovalo náš výkon,“ řekl hostující kouč Luděk Klusáček.

Sparťané od začátku všechno hrnuli do útoku, s bráněním se moc nezatěžovali. Už po sedmi minutách měli čtyři střely, z toho dvě hodně nebezpečné. Gól dali po čtvrthodině poté, co přetažený centr Wiesnera podcenil Dostál. Ve vlastním vápně čekal na míč, Hancko ho předskočil a dal před prázdnou bránu Pulkrabovi, kterému stačilo nastavit placírku.

Bohemians se nepoučili z nedávného debaklu 0:6 v Plzni, kde sice v poli nehráli úplně špatně, ale jejich bránění bylo zoufalé. Na Letné rychlostně nestíhali, nechávali se obcházet, nezachytávali náběhy za obranu.

„V konfrontaci s nejlepšímí týmy jako je Plzeň či Slavie děláme strašně moc chyb a jejich kvalitní hráči to dokážou využít. Pak jsou z toho debakly,“ poznamenal Klusáček.

Ale čtyřicet minut jim kynula naděje, když Sparta z mnoha akcí vytěžila jen jeden gól. Ale pak si už domácí ve finální fázi dali víc záležet a akce správně dohráli. Druhá i třetí branka padla po zisku míče ve středu pole a správně načasované přihrávce za obranu. Čtvrtá po dlouhém pasu a zpětné přihrávce.

Na začátku tří gólových akcí byl sparťanský kapitán Dočkal, který se po delší době vrátil do základní sestavy.

Radost sparťanů v utkání s Bohemians.

Začátek druhé půle však domácí pojali hodně volně. Nejdřív těsně minul Puškáč, pak dokonce střídající Novák skóroval, ale do gólové akce se zapojil i Chramosta, který byl v ofsajdovém postavení. To následně videoasistentka Adámková odhalila a Bohemians dílčí radost zkazila.

A tak udeřili znovu domácí. Hancko přesně vypálil z hranice vápna do protipohybu Le Gianga, který se přesouval od přední tyče.

V 53. minutě to bylo 5:0 a domácí se fotbalem bavili. Hrstku fanoušků potěšili kombinacemi na jeden dotyk, zakončením, spoustou útočných akcí, v nichž však už nebyli tak důslední.

To platilo dál i o defenzivě, které se v nastavení utrhl po narážečce s Koubkem záložník Květ a přece jen snížil. Byla to jediná střela Bohemians na bránu.

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41