Pavel Moulis (v popředí) a David Černý (vpravo) z Teplic slaví gól proti Mladé Boleslavi. | foto: ČTK

Boleslav - Teplice 0:2, úspěšný start kouče Kučery, domácí nedali penaltu

• 15
Nový teplický trenér Radim Kučera zažil vítěznou premiéru, jeho svěřenci v 10. kole nejvyšší soutěže zdolali Mladou Boleslav 2:0. Nejprve se krásně trefil Moulis, pak domácí Škoda zahodil penaltu a v závěru zvýšil skóre Trubač.

Šestačtyřicetiletý Kučera, který naposledy vedl druholigovou Jihlavu, nahradil na lavičce Stanislava Hejkala, jehož vedení odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům.

„Velmi potěšující zisk tří bodů. Jsem rád za nulu, pro hráče velice důležité. Po psychickém útlumu je ten zápas nakopne. Jsem rád, že jsme to zvládli i s marodkou. Hráči si zaslouží absolutorium,“ řekl Kučera na tiskové konferenci.

ONLINE

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Souboj sousedů v tabulce, kteří se nacházejí nad čarou sestupu, v prvním poločase mnoho šancí nenabídl. V 10. minutě hlavičkoval osamocený Škoda ve vápně mimo. Na druhé straně vyslal Fortelný z šestnáctky slabou střelu.

V 39. minutě vychytal hostující gólman Němeček přímý kop mladoboleslavského kapitána Budínského z hranice pokutového území. O necelou půlminutu později Teplice skórovaly. Mareš elegantní patičkou přistrčil míč na Moulise, který výstavní ranou zpoza vápna pod břevno nedal Mikulcovi šanci.

„Hodně lidí mi říká, ať střílím. Moc se do těchto situací nedostávám. Kuba Mareš mi to dobře sklepnul, jedním dotekem jsem si to dobře nachystal, balon mi skákal, tak jsem do něho praštil. Nejdřív to vypadalo, že jde dva metry za bránu, ale nakonec tam zapadl. Gól bych chtěl věnovat přítelkyni a dceři,“ prohlásil Moulis.

Po změně stran si Němeček poradil s Túliovou skákavou střelou. O chvilku později spadl míč na ruku teplického obránce Tomáše Kučery, jenž nastoupil k 200. ligovému zápasu, a sudí Denev odpískal pokutový kop. K němu se postavil Škoda, jehož nepříliš prudké zakončení k tyči vytáhl Němeček na roh.

„Chycená penalta stoprocentně překlopila zápas v náš prospěch. Kdyby domácí srovnali, bylo by to hodně otevřené. Byl to zlomový okamžik. Němeček nás velice dobře podržel,“ uvedl trenér Kučera.

Vzápětí se teplický brankář při výběhu nedohodl s obránci, ale zaváhání napravil zastavením Douděrovy střely. Na opačné straně mohl přinést hostům uklidnění Fortelný, jenže trefil tyč. Definitivně si výhru Severočeši pojistili šest minut před koncem. Mikulec se nedohodl s obránci, špatně odkopl balon a Trubač zakončil do prázdné branky.

Jednadvacetiletý Němeček vychytal ve třetím ligovém startu první nulu. Díky jeho výraznému přispění Teplice přeskočily svého soupeře v tabulce.

„Nahradil Grigara a nebyl důvod mu nevěřit i pro tento zápas. Je to mladý kluk, jsem rád, že to psychicky zvládl. Během týdne i před utkáním na mě působil klidně. Výborný výkon,“ konstatoval Radim Kučera.

Teplice vyhrály na hřišti Středočechů po osmi ligových utkáních a poprvé od června 2013. Mladá Boleslav, která nastoupila ke svému jubilejnímu 500. zápasu v lize, doma v nejvyšší soutěži nebodovala po třech duelech.

„Po prohře v Příbrami jsme nezvládli utkání s dalším soupeřem, který se v tabulce pohybuje kolem nás. Není to příjemné. Prohra nám už velice znepříjemňuje situaci,“ řekl domácí kouč Jozef Weber.