Momentka z duelu Brna (červená) a Olomouce

Momentka z duelu Brna (červená) a Olomouce | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Brno - Olomouc 1:0, hosté dál čekají na vstřelený gól, srazil je Acosta

• 9
Fotbalisté druhé Olomouce nechali všechny body v Brně. Na hřišti Zbrojovky, která bojuje o záchranu, nedali gól a po trefě Rafaela Acosty prohráli 0:1. Domácí se odrazili ze čtrnácté příčky na jedenáctou a jsou pět bodů od sestupových pozic.

Olomouc prohrála v Brně popáté za sebou. A popáté za sebou tam nedala ani gól.

V součtu s podzimem nevyhrála Sigma třetí ligové utkání po sobě, branku nevstřelila už 304 minut. Proti svému bývalému týmu se neprosadil ani útočník Řezníček, který nastoupil za Olomouc poprvé.

Úvod duelu přinesl opatrný fotbal. Oba týmy se rozkoukávaly a dlouho se čekalo na větší šanci. Po několika náznacích se ve 29. minutě prosadili Brňané. Ve skrumáži vybojoval míč Kratochvíl, předal ho Krejčímu, který uličkou našel ještě lépe postaveného Acostu. Uruguayský záložník se přízemní střelou trefil přesně k tyči. Olomoucký gólman Buchta si sice konečky prstů sáhl na míč, ale nedokázal ho vytěsnit do bezpečí.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

V závěru prvního poločasu ještě na zadní tyči hlavičkoval brněnský stoper Pavlík, ale z těžké pozice v záklonu neuspěl. Hosté v prvním poločase měli nebezpečné protiútoky, ale defenziva Zbrojovky působila jistě.

„Ukázalo se přesně to, co se dalo od zápasu očekávat. Brno hrálo kompaktně, organizovaně, bylo aktivní. Pak jsme aktivitu přebrali my a měli šance. Bohužel jsme naprosto zbytečně inkasovali,“ uvedl kouč Olomouce Václav Jílek.

Začátek druhé půle nabídl opět zvýšené úsilí domácích. Ti se málem radovali v 55. minutě. Z hranice velkého vápna vypálil Juhar, Buchta vyrazil míč pouze před sebe a mladík Růsek ho dostal do sítě. Gól však nemohl platit pro ofsajd.

Olomoučtí si po hodině hry vypracovali tutovku po střele Plška, ale v poslední chvíli obránce Kryštůfek tečoval míč těsně vedle branky Melichárka. Brněnský gólman poté dokázal z bezprostřední blízkosti vychytat Sladkého.

V poslední minutě odmítl velkou šanci Hanáků na vyrovnání také Plšek, který z voleje trefil jen boční síť. „Je trošku škoda, že jsme soupeři po chybách nabídli šance, ale celkově jsem s výkonem svého týmu spokojen. Doma dokážeme hrát kvalitní fotbal a myslím si, že jsme to proti silnému týmu zvládli a ubojovali důležitou výhru,“ řekl brněnský trenér Roman Pivarník, která dřív v Olomouci působil.

Brno - Olomouc 1:0

Branky: 29. R. Acosta. Rozhodčí: P. Ardeleanu - P. Blažej, O. Černý. ŽK: 90. L. Krejčí - 60. L. Kalvach, 68. J. Plšek. Diváci: 3 492 (32 % z kapacity 10 785)

Brno: D. Melichárek - O. Sukup, P. Pavlík, L. Kryštůfek, M. Lutonský - R. Acosta (83. M. Ashiru), J. Polák, M. Kratochvíl (90. L. Vraštil), L. Krejčí, M. Juhar - A. Růsek (89. M. Zikl)

Olomouc: M. Buchta - M. Sladký, U. Radakovič, V. Jemelka, M. Vepřek (76. J. Yunis) - T. Zahradníček (64. B. Manzia), D. Houska (64. M. Hála), J. Plšek, L. Kalvach, Š. Falta - J. Řezníček