Teplice - Ostrava

Teplice - Ostrava - Ostravská radost | foto: ČTK

Bolf líčí gól: Odtrhl jsem se od zápasníka

• 9
Teplice - Jestli tohle byla předehra derby Slavie se Spartou, máme se dnes na co těšit. Teplice – Ostrava 1:1. Druhý hit kola musel nadchnout fanoušky obou klubů i nezaujaté diváky. "Viděli jsme nadprůměrný ligový zápas. Potkaly se dva vyspělé týmy, třetí se čtvrtým. Remíza je spravedlivá," hodnotil domácí trenér Petr Rada.

"Divákům se ten zápas asi líbil, ale my tam s Petrem (Radou) viděli jako trenéři spoustu chyb," říkal Karel Večeřa, kouč Ostravy.

Bitva o bronzovou figuru dál zuří. Pohárovou příčku Teplice díky remíze uhájily, Brno s Ostravou jsou dál v těsném závěsu. "Každý bod se počítá, navíc příště hrajeme doma. Remíza není zisk ani ztráta," řekl teplický útočník Tomáš Jun.

Dnešní derby Slavia – Sparta je beznadějně vyprodané, kulisa včerejší bitvy na teplických Stínadlech však byla o dost skromnější. Tribuny poloprázdné, přišlo 4 011 diváků. Atmosféru žhavily oba kotle.

Fanoušci hostů vyvěsili ve svém sektoru transparent s provokativním nápisem Vlajkonoši domácí.

V prvním poločase útočné partie byl nebezpečnější Baník. Rychlými výpady, nápaditými kombinacemi a ostrými centry dostával soupeře do úzkých. Udeřilo po půlhodině. Ostravský záložník Otepka kopal roh, stoper Bolf vyskočil nejvýš a hlavou trknul míč do sítě – 0:1!

Jaký paradox: jen pár minut předtím totiž byli oba současně ošetřovaní před svojí lavičkou. Bolf dal gól v české lize téměř po čtyřech letech. V Olomouci tehdy skóroval stejným způsobem – a rozhodl o titulu pro Baník. "Dneska jsem měl štěstí, že jsem se odtrhnul od mého zápasníka. V cizině se držení píská," stěžoval si René Bolf.

Teplický útočník Michal Smejkal přiznal, že Bolfa měl hlídat on: "Zaspal jsem. Nevím, co se stalo, ale najednou jsem byl na zemi."

Po přestávce si soupeři role prohodili, skvěle hrály Teplice. A záhy srovnaly. Smejkal krásně centroval na zadní tyč a nehlídaný Jun křížnou a chytrou hlavičkou dostal balon za gólmana Vaška. "Míč sjel po trávě a brankář asi trochu uklouznul," popisoval Jun.

Stínadla pak aplaudovala kličkám Mareše i dalším šancím Juna. Napínavý boj nekončil, domácímu brankáři Slavíkovi v souboji s Bystroněm vypadl míč z rukou, ten toho však nevyužil a kopal se jen roh.

V 80. minutě byly oba týmy blízko rozhodnutí: tyč trefil hostující Marek i domácí Smejkal!

"Nevyhráli jsme jen naší vinou. Druhou půli jsme trochu prospali," štvalo ostravského kouče Večeřu.

Teplice po zápase protestovaly proti startu ostravského beka Řezníka. "Do zápisu o utkání jsme proti jeho startu podali námitku, neboť se omluvil ze zápasu reprezentace do 21 let. A teď se zázračně uzdravil," uvedl ředitel teplické komunikace Petr Heidenreich.

1. AC Sparta PrahaSparta 35 27 6 2 82:30 87
2. SK Slavia PrahaSlavia 35 26 7 2 76:24 85
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 35 21 7 7 76:40 70
4. FC Baník OstravaOstrava 35 14 7 14 56:48 49
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 35 13 8 14 51:59 47
6. 1. FC SlováckoSlovácko 35 12 8 15 45:56 44