Luboš Pecka, nový kapitán Mladé Boleslavi

Luboš Pecka, nový kapitán Mladé Boleslavi | foto: Petr Procházka, MF DNES

Boleslavské fotbalisty zachránil kapitán, v poslední minutě

V poslední možné chvíli udrželi fotbalisté Mladé Boleslavi ambice na druhé místo v lize. V Olomouci totiž dlouho prohrávali 0:2, tři čtvrtiny zápasu byli bez vyloučeného hráče. A vážně jim tak hrozilo, že na jaře i potřetí prohrají. "To už by bylo hodně špatné," uvědomoval si útočník Luboš Pecka.

Jako správný kapitán to však nedopustil. Ve druhé minutě nastaveného času protlačil do brány míč po dlouhém nákopu a zajistil tak týmu alespoň remízu 2:2. Domácí už ani nerozehráli a pískal se konec.

"Takový bod by nás mohl nakopnout k lepším výsledkům. Po takovém průběhu zápasu jsme s ním spokojení, ale dalo se za určitých okolností získat i víc," poznamenal trenér Pavel Hapal.

Špatné výsledky, které zatím Boleslav na jaře sbírá, se nečekaly. Zvlášť po vydařené zimní přípravě, v níž Boleslav vyhrála sedm z osmi zápasů. A měla být nejvážnějším konkurentem Slavie v boji o titul.

Jenže v lize jako by na tým dolehl jediný zimní odchod. Jak citelná je ztráta podzimního tahouna Jana Rajnocha, který v zimě odešel do Chotěbuzi, ukazuje už osm inkasovaných branek ve třech utkáních. "Neřekl bych, že je problémem pevnost obrany.

Hlavně dostáváme branky ze standardek, to se nám předtím nestávalo," všiml si Pecka. "I v Olomouci jsme z ní dostali druhý gól. Byla sice velice dobře zahraná, ale takové míče bychom měli odvracet."

Pecka se sice zlobil na obránce, ti však hodně spílali asistentu rozhodčího Tacinovi, podle kterého brankář Miller vytáhl Hudcovu hlavičku až za brankovou čarou. "Jsem přesvědčený, že tam míč nebyl celým objemem, proto jsem se hodně rozčiloval," vysvětlil Miroslav Miller následnou žlutou kartu. "Ani si nepamatuju, co přesně jsem mu řekl, ale určitě něco ve smyslu, že z jeho místa to určitě nemohl vidět. Já to měl naopak zblízka," doplnil.

Olomouc vedla po prvním poločase 2:0, svého soupeře přestřílela 27:10, ale třetí, pojišťovací gól i přes obrovské šance nepřidala.

Za to pak pykala ztrátou blížící se první jarní výhry. "Peckův gól byl pro nás skutečná pecka. Ještě dlouho pro mě bude nepochopitelné, že jsme takové utkání nezvládli," kroutil hlavou domácí kouč Zdeněk Psotka.