TVÁŘÍ V TVÁŘ. Mladoboleslavský útočník Tomáš Wágner (čelem) a gólman Slovácka...

TVÁŘÍ V TVÁŘ. Mladoboleslavský útočník Tomáš Wágner (čelem) a gólman Slovácka Milan Heča v ligovém utkání | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Slovácko - Ml. Boleslav 1:1, první start a gól. Bod trefil náhradník

• 0
Boleslavští fotbalisté mají účast v kvalifikace Evropské ligy dál ve svých rukách. Kolo před koncem sezony drží čtvrté místo, které účast v pohárech stoprocentně zajišťuje. A drží ho díky mladému útočníkovi Stanislavu Klobásovi, který při prvním startu v lize zařídil na Slovácku remízu 1:1

„Klobása přišel do hry s tím, že neměl s první ligou žádné zkušenosti. Proto zaslouží ocenění, že se alespoň jednou prosadil. Škoda, že se mu nepodařilo skórovat dvakrát. Ale je smutné, že nás má hráč z juniorky zachraňovat,“ řekl trenér hostů Karel Jarolím.

Slovácko zahrozilo hned v úvodu zápasu, kdy Divišovo sólo vyřešil v poslední chvíli brankář Hruška. Z náznaku šancí se dostal k zakončení ve 20. minutě hostující Wágner, který se ale nestačil včas zorientovat před brankou a nechal se vytlačit mimo střelecký prostor.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Po půlhodině hry Trávník z levé strany poslal obloučkem míč na branku, boleslavští obránci nechali volný prostor nejlepšímu střelci Slovácka Doškovi, který zaznamenal svou patnáctou branku v tomto ligovém ročníku.

„V první půli jsme hráli velice dobře kombinačně, drželi jsme míč. Zdálo se, že Boleslav přijela pro bod, nebyla tak agresivní. My jsme měli naši taktiku založenou na tom, že jsme chtěli vyhrávat osobní souboje, být na míč a měli hlad po vítězství,“ řekl domácí trenér Svatopluk Habanec.

Na inkasovaný gól zareagovali hosté zvýšenou aktivitou. Dvakrát měl možnost v závěru poločasu srovnat skóre Zahustel. Poprvé stačil brankář Heča jeho střelu k tyči vyrazit. Ve 44. minutě nevyšel domácím pokus o ofsajdovou past a Zahustela zastavil až obránce Košút, jenž mu skluzem odebral míč.

„První poločas byl z naší strany mizerný, nebyli jsme schopni udržet v útoku míč, nedokázali se dostat do hry. Měli jsme jen náznaky kombinací. Slovácko mělo více ze hry, bylo nebezpečnější a zaslouženě vedlo. Situaci při inkasované brance jsme měli dohrát lépe,“ zlobil se kouč Jarolím.

Po změně stran se charakter zápasu zcela změnil. V mladoboleslavském týmu se poprvé v ligovém utkání objevil Klobása, který vystřídal Wágnera. Domácí se dostali pod velký tlak a čisté konto jim pomáhal udržet brankář Heča. Ten chytil Kyselovu hlavičku, poté Klobásovu první střelu vytáhl alespoň na tyč a druhou vyrazil. Další šance Zahustela stačili odvrátit domácí obránci.

Nápor se hostům podařilo zužitkovat čtvrthodinu před koncem. Aktivní Klobása využil nedorozumění domácích zadáků a povedený debut v lize podtrhl svou premiérovou trefou. Slovácko se ještě pokusilo v závěru zápas zvrátit zpět na svou stranu, chyběla mu ale přesnost v koncovce.

„Po první půli, kdy jsme dali branku jako nadstavbu a hráli dobře, jsme se po změně stran vytratili. Soupeř měl hromadu šancí. Jednu z nich také hosté po našem zaváhání proměnili. V závěru jsme měli iniciativu my. Nejsem zklamaný nasazením, ani výkonem. Ale jen tím, že se nám nepodařilo vyhrát,“ hodnotil Habanec.