Liberec - Slavia 2:1, hosté vedli, pak skóre otočil důrazný Rabušic

• 31
Ani Slavia nezastavila Liberec. V utkání 2. kola Gambrinus ligy severočeský klub porazil svého posledního přemožitele 2:1 a pražskému týmu tak oplatil porážku z poloviny března. Od té doby v lize neprohrál.

Přitom slávisté zápas dobře rozehráli, soupeře k ničemu nepouštěli a v závěru poločasu po nádherné akci je do vedení poslal kapitán Kisel.

Jenže domácí hned z prvního útoku druhé půle vyrovnali a po hodině hry skóre otočili. Obě branky dal po centrech Kušníra útočník Rabušic. Už před týdnem rozhodl o vítězství v Olomouci, v součtu dal v posledních devíti ligových zápasech jedenáct branek.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Liberec v součtu s minulou sezonou v lize podvanácté za sebou neprohrál a vítězně se naladil na čtvrteční úvodní duel 3. předkola Evropské ligy s FC Curychem. Zato Slavia má po dvou kolech jen bod.

"Po poločase nic nenasvědčovalo tomu, že bychom v Liberci nebodovali. Zaslouženě jsme vedli. Úvod druhého poločasu nás nezastihl v dobré formě a během chvilky jsme si nechali dát dva góly. V mužstvu je dost zkušených hráčů na to, že bychom měli takový zápas dovést do vítězného konce. Je to strašná škoda," zlobil se slávistický kouč Michal Petrouš.

Brankář Černý se po osmi a půl letech vrátil do slávistické branky symbolicky v Liberci, kde za červenobílé odchytal předchozí ligový duel. V prvním poločase ale nemusel vážněji zasahovat, protože hostující obrana nepustila třetí tým uplynulé sezony do jediné šance.

Zápas měl i v tropickém vedru dobré tempo, oba týmy se ale zpočátku soustředily na defenzivu. Aktivněji začali hosté a gólman Kovář měl co dělat, aby v devatenácté minutě vyškrábl křížnou střelu Juhara.

Když už se zdálo, že poločas skončí bez branek, udeřila Slavia. Fenin, který dostal v útoku přednost před Škodou, vysunul ve 44. minutě Nitrianského, ten posunul míč na Kisela a hostující kapitán střelou do šibenice otevřel skóre. Slovenský záložník tak skóroval proti svému bývalému klubu.

Slavia na jaře jako jediná dokázala Slovan obrat v lize o všechny body, tentokrát se jí to ale nepovedlo. Okamžitě po příchodu inkasovala vyrovnávací branku. Kušnír poslal do vápna ostrý centr a Rabušic v souboji s Černým tělem dotlačil balon do sítě.

Liberec ožil a v 59. minutě po stejné akci jako v úvodu druhé půle otočil stav. Po dalším Kušnírově centru se pověsil do vzduchu Rabušic a přesnou hlavičkou nedal Černému šanci.

"Zápas měl dva rozdílné poločasy, v tom prvním jsme byli horším týmem. Špatně jsme se pohybovali, naopak Slavia dominovala v agresivitě, měla kvalitní přechodovou fázi. Ještě jsme navíc dostali gól do šatny, to pro nás byla sprcha. Ale jsem rád, že se nám povedl vstup do druhé půle," řekl liberecký kouč Jaroslav Šilhavý.

Hosty zvrat ve skóre zaskočil a dorazit je mohl Delarge, jenže v úniku na Černého si moc předkopl míč. Slávistickou hru rozhýbal střídající Koreš, v 66. minutě měl na noze vyrovnání, ale z hranice penalty přestřelil. Pražané se tlačili za vyrovnáním, ale otvírali tím prostor pro liberecké brejky. V nich odmítl rozhodnutí aktivní Delarge a nakonec to mohlo Slovan mrzet, kdyby Petrák v závěru neminul.