PROPÁNAJÁNA. Alex Teixeira ze Šachtaru Doněck se drží za hlavu po promarněné...

PROPÁNAJÁNA. Alex Teixeira ze Šachtaru Doněck se drží za hlavu po promarněné šanci. | foto: AP

Soupeř Plzně v přípravě poprvé prohrál, Šachtar nestačil na Krasnodar

• 0
Fotbalisté Šachtaru Doněck utrpěli v zimní přípravě první porážku. Únorový soupeř Viktorie Plzeň ve vyřazovací fázi Evropské ligy v Abú Zabí podlehl ruskému Krasnodaru 0:2 a nenavázal na předchozích pět výher.

Ukrajinský mistr v předešlých přípravných duelech dostal jediný gól, tentokrát ale inkasoval hned dvakrát v krátkém sledu . Ve 34. minutě nejprve poslal Krasnodar do vedení Šipicin a hned za šest minut zvýšil Granqvist. Na poslední půlhodinu utkání se dostal na hřiště i český reprezentant Tomáš Hübschman.

Doněck si před úvodním duelem s Plzní (20. února) ještě ověří formu na turnaji v Tel Avivu, kde ho čekají Zenit Petrohrad, Metalist Charkov a CSKA Moskva. Těsně před startem jara se tým bude připravovat na soustředění v turecké Antalyi.

Sestava Šachtaru: Pjatov - Kobin (46. Ilsinho), Kučer (75. Krivcov), Čigrinskij (60. Rakickij), Ševčuk (70. Ismaily) - Teixeira, Stěpaněnko (60. Hübschman), Douglas Costa (70. Dentinho), Bernard (66. Eduardo), Taison - Luiz Andriano (75. Fred). Trenér: Lucescu.