Ondřej Kušnír, Sparta

Ondřej Kušnír, Sparta | foto: Michal Sváček, MAFRA

Zápas v Kluži bude jiný, varuje sparťanský obránce Kušnír

• 2
Už třetí celý zápas v Evropském poháru odehrál ve sparťanském dresu na pravém kraji obrany Ondřej Kušnír. Poprvé s nulou na kontě inkasovaných branek, poprvé vítězně.

Pětadvacetiletý hráč nechyběl ani minutu v obou duelech předkola proti Mariboru, až do konce vydržel i v obou zápasech kvalifikace o Ligu mistrů proti Panathinaikosu Atény.

Vítězství 2:0 nad rumunskou Kluží považuje Kušnír za nápravu nedávného selhání Sparty proti Českým Budějovicím, jimž sice v domácím prostředí dala gól už před přestávkou, ale místo aby přidala další, dovolila soupeři vyrovnat na konečných 1:1.

V čem se tyto dva duely, odehrané v průběhu necelého týdne, tak lišily?
Hlavně v tom, že jsme dali druhý gól. Po něm už jsme dnes byli daleko uvolněnější. Proti Budějovicím jsme měli jasně vyhrát tři nebo čtyři nula, ale druhý gól jsme nedali a dopadli špatně.

Byli jste tedy proti Kluži motivováni tím, abyste to napravili?
Každý věděl, že kdybychom tenhle zápas nezvládli, tlak na nás by se ještě o hodně zvětšil. Připravili jsme se určitě dobře a plnili na sto procent, co jsme si řekli. Hráli jsme koncentrovaně od první do poslední minuty.

Přispěly k tomu změny v sestavě?
Nějaké určitě přijít musely, ale hlavní změna byla v tom, že jsme nejen soupeře k ničemu nepustili, ale dokázali jsme se postupně víc natlačit dopředu a dát góly.

Spočíval ten tlak i v tom, že v případě nezdaru by se postup ze skupiny dost vzdálil?
Určitě. Teď máme čtyři body a zase se dá na postup myslet, i když jsou před námi ještě tři zápasy a je velmi těžké odhadnout, jak se situace ve skupině vyvine. Naděje žije, ale nic není hotové.

Soupeř vás zpočátku přehrával, ale přestáli jste to. Zvedlo vám vítězství sebevědomí?
Oni mají dobré hráče, jsou tam Portugalci, Brazilci, Argentinci. Je to silné mužstvo a zápas v Kluži za dva týdny, to bude zase něco jiného než dnes.