Diskuze

To „druhé“ finále. Podezření ze znásilnění táhlo víc než Evropská liga

Výkop finále už se blížil, fotbalisté Chelsea i Benfiky postávali na trávníku... Zaplněným stadionem v Amsterdamu se nesla znělka Evropské ligy. Má své kouzlo, ale hymna Ligy mistrů je působivější, omamnější. A tohle srovnání vlastně platí pro obě soutěže.

17. 5. 2013 14:56

Clanek uplne o nicem, mela snad evropska liga nekdy ambice konkurovat lize mistru? Rv

8 0
možnosti
MB

Je to jako v našich sportovních zprávách ráno na ČT. První byla rozebíraná NHL v USA a Kanadě. Potom záběry ze zápasu Kanada - Švédsko na MS v hokeji a komentář jaké to bylo dramatické a že rozhodli až trestná střílení. Potom se zmínili, že bude skandinávský duel o finále mezi Finskem a Švédskem a nakonec řekli, že Fini vyřadili Slováky. My jsme na tom mistrovství asi nebyli. Kdyby naši ty Švýcary vyklepli tak se nemluví o ničem jiném. Takhle je ale prostě ticho po pěšině.

0 3
možnosti
PH

Jenže náš zápas se Švýcary byla už dávno stará informace. V ranních zprávách je podstatné, co se stalo v noci a pozdě večer. Tedy NHL, Kanada-Švédsko. Divák sledující ranní zprávy už tou dobou asi spal. Naopak zápas se Švýcarskem byl pravděpodobně (deset let zprávy v tv nesleduju) hlavním bodem večerní sportovní zpravodajské relace předchozího dne.

FK

Liga mistrů - to už taky neplatí. Vždyť tam hrají týmy, co skončily ve svých ligách na druhém, třetím místě. A může tam i vítěz domácího poháru, když neuspěje v poháru UEFA ve skupině a skončí 3. Takže ať z ligy mistrů udělají opravdu ligu mistrů a bude tam tedy jen výtěz domácí soutěže ze všech zemí Evropy, nebo ať zruší pohár UEFA a rozšíří ligu mistrů , kterou budou hrát 3 nejlepší účastníci domácích lig + výtěz domácího poháru. Takhle je to větší a větší paskvil.

1 8
možnosti
PH

P24e37t64r 77H34a11n17á54k

17. 5. 2013 12:13

aspoň jednou jsi mohl zkusit výtěz s měkkým i ...

4 0
možnosti
RB

Možná by mohli v tomhle smyslu do budoucna upravit i název soutěže. Druhá evropská liga.

0 0
možnosti
RU

R93a57d59e67k 94U67r29b89a63n

17. 5. 2013 10:58

To by napřed musela být nějaká První evropská liga.

2 0
možnosti

J32a46n 65Č81e67k49a97l

17. 5. 2013 10:17

Finále LM že porazilo ve Státech ve sledovanosti Superbowl???8-o8-o8-o Tomu se mi nechce věřit... Mezi Hispánci možná, ale celkově??

0 3
možnosti
RU

R90a38d73e72k 65U11r79b69a66n

17. 5. 2013 10:21

V obou případech to budou čísla za celý svět.

6 0
možnosti
RU

R77a78d83e27k 78U71r98b25a44n

17. 5. 2013 10:16

60 milionů diváků je málo?8-o Jasně, že je to vedle LM jen malý bratříček, ale pořád je to obrovská akce, se kterou jde jen málo co srovnávat!

4 0
možnosti
PK

P78a30v78e14l 19K39a43f86k63a

17. 5. 2013 10:41

víceméně souhlas, jen tak pro představu další čísla, ono je to hodně relativní všechno:

finále MS Fotbal 2006- 715 milionů diváků(odhad Fifa), dle nějaké agentury 322 průměr miliónů celý zápas, 600 miliónů aspoň část

2011 Cricket World Cup- semifinále mezi Indií a Pákistánem, 1 miliarda diváků (odhad dle deníku Guardian)

celé MS fotbal 2010- 26 miliard diváků dohromady za celý turnaj

celé MS hokeji 2011- 900 miliónů dohromady za celý turnaj, přitom ještě v roce 1998 to bylo jen 188 miliónů diváků- důkaz že IIHF dělá marketing a propagaci opravdu hodně dobře (rozšiřuje počet kvalitních týmů, zvyšuje se sledovanost apod.)