Gólová radost Tomáše Rosického, záložník Arsenalu se právě trefil do sítě AC

Gólová radost Tomáše Rosického, záložník Arsenalu se právě trefil do sítě AC MIlán. | foto: AP

Sen se rozplynul a Wenger se hádal s rozhodčím. Pak chválil Rosického

• 74
Rozhněvaný i pyšný byl trenér Arsene Wenger po vyřazení Arsenalu z Ligy mistrů. Jeho tým byl blízko k překvapivému zmrtvýchvstání, když už během prvního poločasu smazal proti AC Milán většinu ze čtyřbrankového manka. Čtvrtý gól už ale nepřidal.

Osmifinálovou odvetu na svém stadionu vyhrál Arsenal 3:0, a musí tak litovat zpackaného duelu v Miláně. Nadále platí, že čtyřgólovou ztrátu z prvního utkání v Lize mistrů ještě žádný tým nedohnal.

"Jsme zklamaní, protože postup jsme měli na dosah," řekl po zápase Wenger. "Šance jsme měli, ale nezvládli jsme to, i když jsme byli hodně blízko. Naši hráči podali bezchybný výkon, byli fantastičtí, můžeme jim jen gratulovat. Tohle je jeden z těch večerů, kdy mohou být hrdí, že hrají za tenhle klub. Dali do toho absolutně všechno."

Chvála Rosického

Robin van Persie o českém záložníkovi:

"Tomáš je nesmírně důležitým členem týmu. V téhle sezoně hraje velice dobře, je to hodně silný hráč.

Zbožňuju hrát s ním, protože mu to rychle myslí, dokáže vymyslet chytré přihrávky a také je precizně uskutečnit.

Na fotbal má zkrátka mozek a to není nic, co by se dalo získat časem. Buď to v sobě máte, nebo ne."

K nejlepším hráčům zápasu patřil vedle obránce Koscielnyho a záložníka Oxlade-Chamberlaina český středopolař Tomáš Rosický. Zejména v prvním poločase přes něj šla většina útočných výpadů Arsenalu. K tomu přidal kapitán české reprezentace ve 26. minutě gól na 2:0.

Wenger jedenatřicetiletého tvůrce hry chválil, a to nejen za úterní výkon: "Musím Tomáše pochválit i za to, jak jsme se zvedli. Teď byl zase výborný. V posledních zápasech byl jedním z nejdůležitějších hráčů a ne vždy se mu dostalo uznání, které si zaslouží. Teď bych té příležitosti tedy rád využil," podotkl Wenger.

Radost mu ovšem neudělal útočník Robin van Persie, který sice v závěru prvního poločasu proměnil penaltu, ale po přestávce nezvládl dorazit míč do brány z několika metrů. Gólman Abbiati oblouček nejlepšího střelce Arsenalu fantasticky chytil.

"Co k tomu můžu říct? Kdybych si mohl vybrat, který hráč by tu šanci měl mít, byl by to právě Van Persie. Ale chtěl brankáře přehodit. Abbiatiho je třeba pochválit, zvedl se hodně rychle," uvedl Wenger.

Na tiskové konferenci byl už francouzský kouč klidný, po závěrečném hvizdu se však hodně hněval na hlavního rozhodčího Damira Skominu. Nelíbilo se mu, že slovinský sudí odpískal Arsenalu třikrát více faulů než AC Milán - čtyřiadvacet ku osmi.

"Kdykoli někdo z nich spadl na zem, byl z toho přímý kop. Soupeř to velice rychle pochopil a moc dobře toho využíval," poznamenal Wenger, jenž Skominu hlasitě kritizoval i v tunelu vedoucím k šatnám.

Arsenalu tak zbývá už jen anglická liga, ve které bojuje o umístění do čtvrtého místa, aby si zahrál Ligu mistrů i v příští sezoně. Wenger však uznal, že po zápase s milánským celkem nebude snadné mužstvo vzchopit: "Je to pro ně velké zklamání, ale v lize už na to není místo. Musíme být silní a bojovat o každý bod."