Rychlý Bílkův gól? ´tajný´ signál

• 2
Bělehrad - Jeho bleskový gól po minutě hry vystřelil fotbalisty Liberce k postupu. Životní trefa to však prý pro Jiřího Bílka nebyla. "Doufám, že přijdou ještě důležitější," smál se 22letý středopolař po liberecké výhře 2:1 v Bělehradu na stadionu Crvene Zvezdy.

Překvapilo vás, že se k vám míč po rohu v úvodu zápasu odrazil?
Ani ne, nebyla to náhoda, ale nacvičený signál. Měl být tajný, ale teď se o něm všichni dozvědí.

Když jste se trefil, bylo vám jasné, že už postupujete?
Věděli jsme, že soupeř by k postupu ještě musel dát čtyři góly. Ale bylo to perné. Kdyby domácí ve druhém poločase přidali ještě jeden gól, určitě bychom se klepali.

Přišly během utkání i zlé chvíle?
Zvezdě samozřejmě pomohl gól do šatny. Zaplaťpánbůh, že Johny (útočník Holenda) dal druhou branku. Posledních dvacet minut už pro nás bylo odpočinkových.

Jak se vám hrálo v bouřlivé atmosféře stadionu Marakana?
Fanoušci tady udělali výbornou atmosféru. Škoda, že taková nebývá i u nás, to by se hrálo jinak.