Jablonečtí fotbalisté Tomáš Čížek (vlevo) a Karel Piták se radují z gólu v...

Jablonečtí fotbalisté Tomáš Čížek (vlevo) a Karel Piták se radují z gólu v duelu se Strömsgodsetem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Překvapilo mě, jak jsme na Nory vletěli, přiznal jablonecký Piták

• 3
Jako správný kapitán si vzal v 17. minutě záložník Karel Piták míč, suverénně proměněnou penaltou poslal Jablonec do jednogólového vedení a i když ho trenér po hodině hry vystřídal, měl na konečném triumfu 2:1 nad Strömsgodsetem velký podíl.

"Ten náš gól na 2:1 v poslední minutě je strašně důležitý, protože takhle můžeme hrát v Norsku na brejky, na což máme rychlé hráče po stranách," řekl Piták. "Ukázali jsme, že se s tímto soupeřem hrát dá a věřím, že máme velkou šanci postoupit dál."

Věřil jste si na penaltu?
Ano, to je v pohodě, na pokutové kopy jsme určení asi čtyři, tak jsem si prostě vzal míč a šel jsem kopat.

Jak hodnotíte zápas s norským soupeřem?
První půlhodinu utkání jsme soupeře zatlačili, až pak se hra vyrovnala, šance byly na obou stranách, ale posledních dvacet minut jsme byli zase jasně lepší my a naprosto zaslouženě jsme zvítězili. Je jen škoda, že ta výhra nebyla výraznější, protože nám to často lítalo kolem jejich branky a někdy to stačilo jen dokopnout do sítě. V pokutovém území musíme být ještě mnohem agresivnější.

Překvapil vás něčím Strömsgodset?
Trochu mě překvapilo, jak jsme na ně vletěli a oni s námi měli fakt velké problémy. Pak už ale ukázali, že mají kvalitní mužstvo, dokázali kombinovat a vypracovat si nějaké šance.

Střídal jste už po hodině hry. Měl jste nějaké zdravotní problémy?
Ne, neměl, trenér se prostě rozhodl, že mě a Tomáše Čížka vystřídá. Kopic s Vošahlíkem, kteří přišli za nás, pak hru velmi oživili a zařídili také vítězný gól. Potvrdilo se, že Strömsgodset v konci zápasu stejně jako v Debrecínu už neměl tolik fyzických sil.