Spartak Moskva - Bayern

Spartak Moskva - Bayern - Niko Kovac z Bayernu Mnichov se snaží zastavit Jurije Koftuna (vlevo) ze Spartaku Moskva | foto: ČTK

Podruhé už Spartak ztrátu nedohnal

Moskva - Fotbalisté Spartaku Moskva ve svém druhém domácím utkání v Lize mistrů už nedokázali dohnat dvoubrankovou ztrátu a ze souboje s Bayernem Mnichov odešli poraženi 1:3. Stejně jako před týdnem s Feyenoordem prohrávali před svým publikem 0:2 a znovu se jim podařilo i snížit. Místo vyrovnání však tentokrát vstřelil Brazilec Elber svoji druhou branku v utkání a rozhodl. Úvodní gól vsítil už v 16. minutě Bosňan Salihamidžič.

Ten poprvé v 11. minutě mířil do tyče, ale potom si naběhl na Thiamův centr a hlavou mířil přesně. Domácí zvýšili obrátky a během minuty nastřelili dvakrát brankovou konstrukci. Nejdřív Kahna vystrašil Ananko, po něm mířil nepřesně Besčastnych. Z gólu se tak opět radovali hosté, když Elber zacílil z pětadvaceti metrů.

Po pauze se německý mistr stáhl do obrany a rychle za to pykal. Kovtun sice ještě rozezněl tyč, ale Baranov už s Elberovým přispěním snížil. Spartak definitivně zlomila dvojice Salihamidžič - Elber. První nahrával a druhý střílel. Bayern tak se čtyřmi body opět nabral postupový kurs.

SPARTAK MOSKVA - BAYERN 1:3 (0:2) hráno 25.9. 18:00 - podrobnosti
Góly: 64. V. Baranov
Góly: 16. H. Salihamidžič, 41. G. Elber, 74. G. Elber
Sestavy: M. Kabanov - D. Parfionov (46. J. Tchuisse), I. Mitrevski, D. Ananko, J. Kovtun - V. Baranov, V. Bulatov, J. Titov, A. Bezrodnyj (46. E. Cychmejstruk) - V. Besčastnych, L. Robson
Sestavy: O. Kahn - W. Sagnol, R. Kovač, S. Kuffour, B. Lizarazu - N. Kovač, P. Thiam, T. Fink (87. O. Hargreaves), H. Salihamidžič (82. P. Sergio) - G. Elber, R. Santa Cruz (78. C. Pizarro)
Náhradníci: A. Guso, B. Kebe, K. Mjavanadze, O. Pavlenko, F. Essien
Náhradníci: S. Wessels, C. Sforza, S. Kling, M. Tarnat
Žluté karty: 9. V. Baranov, 42. J. Kovtun, 70. D. Ananko