Po postupu nařídí Griga hráčům odpočinek

• 1
Kerkrade - Nepostoupil lepší, ale šťastnější tým, přiznal po odvetě druhého kola fotbalového Poháru Intertoto liberecký trenér Stanislav Griga. Jeho svěřenci v Nizozemsku uhráli remízu 1:1 s Rodou Kerkrade a stále mají šanci dostat se do Poháru UEFA. "První zápas semifinále hrajeme už ve středu 28. července a po tak těžkém utkání bude rozhodovat každá hodina odpočinku," naznačil Griga, na co začne své svěřence okamžitě připravovat.

Oba zápasy podle Grigy ukázaly, že šlo o souboje dvou vyrovnaných soupeřů. "My jsme však na rozdíl od prvního zápasu vůbec nezvládli úvod a do hry se dostali až po vedoucí brance domácích. Poté už byla hra vyrovnaná, možná jsme byli o něco aktivnější," popisoval kouč průběh základní hrací doby.

Prodloužení podle něho bylo velmi hektické, k čemuž přispělo i horké počasí. "Bylo to fyzicky velmi náročné a množily se šance na obou stranách. O to zajímavější to musel být zápas pro diváky," řekl trenér.

Spokojenější nakonec byla padesátka Severočechů, která své hráče v hledišti poctivě povzbuzovala.

V prodloužení už rozhodovalo, jak hře pomohou střídající hráči, a podle Grigy všichni jeho tři svěřenci v tomto směru odvedli hodně práce. "Nebyla to tedy zásluha pouze Ančice, ale jeho akce a následný centr o výsledku rozhodl," pochválil kouč ofenzivního záložníka, kterého poslal na hřiště až na druhou část prodloužení.

Teď už Liberec cítí velkou šanci probojovat se až do Poháru UEFA, ale čeká ho náročný program. Blíží se totiž první liga a pro hráče bude velmi důležité, jak dokážou šetřit se silami.