Ostrava si čest nakonec uhájila

• 185
Ostrava - Zázrak se nekonal, přesto fotbalisté Ostravy dokázali v odvetě 3. předkola Ligy mistrů německý Leverkusen porazit. Domácí vedli po poločase 1:0, náskok mohl ve druhé části zvýšit Žůrek, jenže místo přihrávky na zcela volného Papadopulose zakončoval sobecky sám - vedle. A hosté okamžitě odpověděli, vyrovnal Berbatov. Tři body do českého klubového koeficientu nakonec získal Žůrek, který tak zároveň napravil své předchozí zaváhání.

Utkání jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Leverkusen si užíval postup. Nikam se nehnal, hrál to, co mu stačilo a z pohodového rozpoložení ho nemohlo vyvést ani lopotné úsilí kombinovaného výběru Ostravy.

Domácí marně bušili do plných. Jediná cesta ke gólmanu Buttovi se otvírala výhradně po brejcích do otevřené brejky, ale nejnadějnější z nich pohřbil ve 20. minutě Lička zbytečnou kličkou na úkor střely.

Bídná však byla také ofenzivní produkce hostů. Na Ličkův průnik v krátkém sledu dvakrát zareagoval střeleckým pokusem Ponte a hlavně druhá rána, která z hranice velkého vápna po Krzynowkově akci zasvištěla nad břevnem, vyděsila prořídlé
ochozy.

Bohorovného klidu hosty zbavila osm minut před přestávkou chyba ve vlastní obraně. Lička využil rozpačitého vyběhnutí gólmana Butta, i na dlouhou nohu našel z brankové čáry Papadopulose, který zblízka a snadno napnul síť opuštěné branky.

Povzbuzený Baník zatoužil po dalších gólech. Začátek druhé půle přinesl domácí tlak i příležitost Pospěcha, před jehož hlavou musel zažehnat nebezpečí Ramelow. Vzápětí se po kontaktu s Roque Juniorem skácel ve velkém vápně na zem Lička, ale Španěl
Mejuto González nechtěl o penaltě ani slyšet.

Hosté ani pak nepřidali na tempu a koledovali si o další újmu. Jenže nezkušený soupeř byl stejně jako v prvním duelu bezzubý. Hlavně střídající Žůrek se už za minutu po sérii narážeček hnal sám na Butta, ale jeho střela se mezi tyče
nevešla.

Leverkusenu byl naopak znovu vzorem dokonalé produktivity. Jediný slabší moment v domácí obraně potrestal Berbatov, který z poměrně těžkého úhlu vyzrál na Rašku.

Odvážný výkon Komňackého družiny byl však nakonec odměněn, když Žůrek v
pokutovém území zpracoval Čížkův centr a jeho dělovka s pomocí břevna zapadla za čáru.

Soupeř už na vyrovnání nedosáhl. I proto, že parádní souhra několika hráčů dopadla ofsajdovým zakončením Berbatova. Domácí do další fáze nepostoupili, ale za svůj výkon si vychutnali dlouhé ovace.