Boleslavský kapitán Lukáš Magera (uprostřed) se rve s Radeskim (vlevo) a Alimim...

Boleslavský kapitán Lukáš Magera (uprostřed) se rve s Radeskim (vlevo) a Alimim v odvetném utkání 3. předkola Evropské ligy proti Škendiji Tetovo. | foto: ČTK

Boleslav - Tetovo 1:0, gól naděje padl pozdě, domácí v pohárech končí

• 138
Dva zápasy, jediný gól a konec. Mladá Boleslav se v pohárové Evropě loučí v nejkratší možné době. Uvázla hned na prvním soupeři, v odvetě 3. předkola Evropské ligy sice Škendiji Tetovo doma porazila 1:0, ale po porážce v prvním utkání 0:2 pustila do play-off makedonského soupeře.

Pro boleslavské fotbalisty odveta představovala těžký úkol, marně doháněli manko 0:2, které nabrali v úvodním utkání v Makedonii. Až osm minut před koncem dal gól naděje kapitán Magera, ale ve zbytku utkání včetně pětiminutového nastavení už druhý gól, který by znamenal prodloužení, nepřidali.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Boleslav tak svůj boj o Evropskou ligu prohrála už na začátku stejně jako loni, když nestačila na norský Strömsgodset. I tentokrát byla favoritem, ale svou roli nezvládla.

„Chtěli jsme jít dál a bylo v našich silách to zvládnout líp i přes ten první nepříjemný výsledek. Minimálně na prodloužení to bylo hratelné. Ale první poločas jsme prohospodařili,“ řekl Jarolím. „Nepřesnostmi jsme se připravovali o lepší finální fázi, zbytečně jsme to tam překombinovávali. Chybělo více klidu a trpělivosti. Zdržování soupeře bylo šílené, bylo to v průběhu celého utkání a stupňovalo se to.“

Může to znamenat také poslední zápas Karla Jarolíma na boleslavské lavičce. Od srpna je totiž oficiálně trenérem českého národního mužstva a podle předchozích informací měl Boleslav vést zároveň jen do konce předkol. A ta doba právě nastala. „Můj přechod k reprezentaci nyní řešíme a mělo by k němu dojít v co nejkratší době,“ podotkl Jarolím.

Boleslav nepodala ideální výkon, přesto vypadnout nemusela. Během prvního poločasu měli domácí tři slibné příležitosti, ale ani jednu nevyužili. Tu největší záložníkovi Radovi chytil hostující brankář.

To domácí gólman Diviš jednou chyboval při rozehrávce a byla z toho tutovka pro hosty. Střelu, nejspíš gólovou, však zblokoval stoper Douglas. Být z toho gól, museli by boleslavští skórovat čtyřikrát. A to by za druhý poločas zřejmě nedokázali.

Přesto byli pořád ve hře. Dvacet minut před koncem měli krátce po sobě velké příležitosti Chramosta a Rada. Gól padl až v 82. minutě, kdy kapitán Magera trefil hlavou. Závěr přinesl tlak, ale už ne šance a kýžený gól.

„Mám opravdu radost z výkonu svého týmu. Zvládli jsme to velmi dobře. Nebylo snadné ubránit tlak soupeře, který měl mnoho standardních situací. Létal nám tam jeden centr za druhým. Musím všem hráčům složit kompliment,“ jásal hostující kouč Bruno Akrapovič.