Sparta - Espaňol, Libor Došek (vpravo) a. Marc Moya Torrejon

Sparta - Espaňol, Libor Došek (vpravo) a. Marc Moya Torrejon - Sparťanský útočník Libor Došek (vpravo) se snaží prosadit proti Espaňolu. | foto: Michal Sváček, MF DNES

Nešlapalo nám to, přiznal sparťan Došek

• 174
Praha - V pěti zápasech dal pět gólů. Pod koučem Bílkem má sparťanský útočník Libor Došek solidní střelecký průměr. Jenže to platí jen pro domácí fotbalovou ligu. V Poháru UEFA - nyní proti Espaňolu Barcelona - znovu zůstal bez zásahu. "Pár možností jsem měl, ale řešil jsem to špatně," řekl Došek.

Letenští v úvodním utkání základní skupiny prohráli doma 0:2. Za dva týdny je čeká duel proti Waregemu, poté doma přivítají Ajax Amsterdam a skupinu zakončí na hřišti Austrie Vídeň. Z pěti mužstev postoupí dál nejlepší tři.

"Je to pro nás komplikace. Chtěli jsme zvítězit a vstoupit do skupiny úspěšně," řekl kouč Michal Bílek.

"Takže teď nám nezbývá než další zápas vyhrát. Musíme," doplnil Došek.

Jenže neznámý belgický klub Waregem se pořádně vytáhl. V téměř souběžně hraném zápase si vyšlápl na Austrii Vídeň a porazil ji na jejím hřišti 4:1.

"Ale my se hlavně musíme zlepšit sami. Tohle nebyl výkon, jaký jsme podali v neděli proti Ostravě, kdy nám to šlapalo perfektně," poznamenal Došek.

"Nebyli jsme aktivní, jak jsme chtěli. Vůbec jsme nedokázali dostat soupeře pod tlak. Povedlo se nám to částečně v druhé půli, ale bez efektu, bez pořádného zakončení," prohlásil Bílek.

Byl to právě Došek, který mohl patnáct minut před koncem vyrovnat. Ještě za stavu 0:1 se po pravé straně protáhl Pospěch a přihrál do šestnáctky. Došek v pádu nezakončil, akce ovšem ještě pokračovala, ale Matušovičovu dorážku vykopl obránce Espaňolu.

Tak vypadala naprosto ojedinělá velká příležitost Sparty.

Došek se už předtím ocitl v několika slibných pozicích, ale ani nevystřelil. Třeba když dostal od Matušoviče krásný pas z levé strany, tak si míč zpracovával nešikovně a uskočil mu. Nebo ještě v prvním poločase po Kiselově přihrávce trestuhodně promáchl.

"Měli jsme spíš jenom závary před brankou než pořádné šance," uznal Bílek.

Jeho tým prohrával od sedmnácté minuty po gólu z penalty. Podruhé inkasoval až v úplném závěru po rychlém protiútoku do rozhozené obrany.

"Španělé po penaltě hodně zdržovali, hra byla rozkouskovaná a my jsme se nemohli dostat do tempa," řekl Došek. "Až kolem šedesáté, sedmdesáté minuty jsme konečně měli tlak."

Ale ani zoufalý nápor Spartě nijak nepomohl.