Nejvyšší známky pro Blažka a Poborského

• 34
Řím - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Brankář Blažek a záložník Poborský vyčnívali ze statečného týmu fotbalistů Sparty na Olympijském stadionu v Římě. Z brankáře sršela sebedůvěra, Poborský se dokonce vypořádal i s přesunem na levou stranu. Kapitán týmu byl u obou vstřelených gólů, dvoubrankový náskok však Sparta neudržela a remizovala s Laziem 2:2.

Jaromír Blažek 1
Sebedůvěra z brankáře srší, jistý jako vždy v poslední době. Jedinkrát neudržel míč, při gólech bez šance.

Jan Flachbart 2.5
Obstál při bránění, obejít se nechal jen výjimečně. Při obsazování nebo založení útoku mu někdy chyběl klid.

Tomáš Hübschman 2
S Johanou se doplňoval, dosbírával a uklízel odražené míče.

Petr Johana 4
Měl nespočet úspěšných zákroků, ač mnohdy krkolomných. Obětavě se vrhal do vzdušných soubojů i střel. Jenže stál u obou gólů Inzaghiho.

Vladimír Labant 3
Pomohl, i když nebyl tolik vidět.

Libor Sionko 2.5
Padesátiprocentní ve využití tutovek. Ale radost stála za to. Ve výskoku z boku jen stranou nohy lehce přistrčil míč za Peruzziho záda. Ve druhé půli se už prosadil méně.

Radoslav Kováč 2.5
Mnoho naběhal a vybojoval, stačil silou. Dokázal přispět i konstrukcí.

Lukáš Zelenka 2
Prosazoval se až nečekaně. Chytrostí - klamavými pohyby, kličkami i přihrávkami. A k tomu stačil odbránit.

Pavel Pergl 3
Ohlídal prostor se Stankovičem, na víc neměl čas.

Karel Poborský 1
Musel vypomoci nezvykle vlevo, přesto byl skvělý. Dal výtečný pas na první gól, druhý sám vstřelil. V únicích nechytatelný.

Marek Kincl 3
Pracoval, bil se, stále zaměstnával stopery. V jediné šanci mu chyběl krůček, aby lépe dosáhl na míč.

Náhradníci
Michalík, Gluščevič a Krmaš nebyli hodnoceni, odehráli příliš krátkou dobu.

Sparťan Kincl (v červeném) sleduje srážku obránce Lazia Stama s brankářem Peruzzim.

Demetrio Albertini z Lazia se snaží připravit o míč sparťana Libora Sionka (v červeném).

Sparťan Libor Sionko se raduje z gólu v síti Lazia Řím.

Sparťan Johana (na zemi) tahá za dres hráče Lazia Řím Inzaghiho.

Ani snaha sparťanů Johany a Blažka nezabránila hráči Lazia Řím Inzaghimu vstřelit gól.

V deváté vteřině druhého poločasu Simone Inzaghi poprvé překonává brankáře Sparty Blažka

Poborský skáče radostí do výšky, Sparta po jeho gólu vede už 2:0