Marseille - Petrohrad: Nasri a Radimov

Marseille - Petrohrad: Nasri a Radimov - Průnik Samira Nasriho z Marseille zastavuje petrohradský fotbalista Vladislav Radimov. | foto: Reuters

Na hřišti soupeře se prosadil jen Petrohrad

• 14
Fotbalisté Petrohradu si v úvodním zápase osmifinále Poháru UEFA vytvořili slibnou pozici pro odvetu. Na hřišti Marseille vyhráli 1:0, jediný gól dal krátce po přestávce Aršavin. Tým českého kouče Vlastimila Petržely byl jediný, který se ve čtvrtečních zápasech dokázal prosadit na hřišti soupeře.

V tradičně divokém prostředí Petrohrad nepůsobil vůbec nerozehraně a
Aršavinova branka mu krátce po přestávce dodala potřebný klid. Domácí zápas nezvládli a místo vyrovnání hráli posledních dvacet minut oslabeni o vyloučeného Ribéryho.

Z českých hráčů se dostal na trávník v základní sestavě Petrohradu pouze Radek Šírl. Jeho krajan Pavel Mareš strávil zápas na lavičce náhradníků.

Italský tým US Palermo, přemožitel fotbalistů Slavie v třetím kole Poháru UEFA, zvítězil v prvním osmifinálovém utkání nad německým mužstvem Schalke 04 nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jedinou branku vstřelil po čtvrthodině hry Brienza.

Neuspěl ani další bundesligový celek z Hamburku, který bez Davida Jarolíma v sestavě prohrál 0:2 v Bukurešti s Rapidem. Obě branky dali domácí fotbalisté v závěru poločasů. Steaua Bukurešť rovněž doma neinkasovala, s Betisem Sevilla se rozešla bez branek.

Ani ve zbývajících duelech domácí týmy neinkasovaly, i když Udine zřejmě nebylo s bezbrankovou remízou proti Levski Sofia spokojeno. Hosté ale rozhodně nehráli druhé housle, na domácí branku vyslali několik vydařených střel a v držení míče dokonce italského favorita předčili.

Absence tří klasických útočníků v základní sestavě AS Řím se znovu projevila. Italský klub pokračoval ve střeleckém trápení a prohrál 0:1 na půdě Middlesbroughu. Domácí se k jediné brance propracovali už v 12. minutě, kdy nigerijský fotbalista Yakubu Ayegbeni proměnil penaltu.

Olympique Marseille - Zenit Petrohrad 0:1 (0:0)