Pavel Nedvěd z Juventusu během zápasu v Bratislavě proti Artmedii | foto: Reuters

Ligu mistrů si zahrají také Nedvěd s Grygerou z Juventusu

• 7
Fotbalisté Juventusu Turín si remízou 1:1 na hřišti slovenské Petržalky pojistili účast v hlavní fázi Ligy mistrů. V odvetě na slovenské půdě nastoupili v základní sestavě italského týmu Pavel Nedvěd i Zdeněk Grygera.

Petržalka překvapila svého soupeře brankou Fodreka ze 13. minuty, o deset minut později ale po centru Nedvěda vyrovnal Amauri.

Slovenský mistr se i nadále dostával do brankových příležitostí, zkušenější hosté ale komplikace nepřipustili. Petržalka, za kterou hrál až do 80. minuty také útočník Zbyněk Pospěch, si zahraje v prvním kole Poháru UEFA.

Ještě lepší výsledek proti velkému favoritovi zaznamenala Wisla Krakov, která na svém hřišti porazila Barcelonu 1:0. Vzhledem k výsledku 0:4 z Nou Campu se však i polský tým musí spokojit s účastí v evropském poháru číslo dvě.

Liga mistrů, 3. předkolo, odvety:

Artmedia Petržalka - Juventus Turín 1:1 (1:1)
13. Fodrek - 25. Amauri. První zápas 0:4, postupuje Juventus.

Wisla Krakov - FC Barcelona 1:0 (0:0)
Branka:
52. Cléber. První zápas 0:4, postupuje Barcelona.

Panathinaikos - Sparta 1:0 (0:0)
Branka: 90: Souza. První zápas 2:1, postupuje Panathinaikos.

POHÁR UEFA

Fotbalisté skotského celku Queen of the South prohráli 1:2 odvetu na hřišti Nordsjaellandu a do prvního kola Poháru UEFA postoupil dánský celek. Ten si z prvního zápasu přivezl totožnou výhru 2:1, snahu Skotů dnes dvěma góly v závěru definitivně pohřbil Bernburg.

Během premiéry v evropských pohárech hrál skotský klub utkání proti jinému než britskému týmu po 11 letech.

Ve druhé dnešní odvetě druhého předkola pouze remizoval Lokomotiv Sofia se srbským Čačakem 1:1 a do další fáze jdou dál hosté. Zbývající odvety včetně zápasu Žilina - Liberec jsou na programu ve čtvrtek.

Výsledky - 2. předkolo, odvety:
Lokomotiv Sofia - Borac Čačak (Srb.) 1:1 (1:1), první zápas 0:1, postupuje Čačak Nordsjaelland (Dán.) - Queen of the South (Skot.) 2:1 (0:1), první zápas 2:1, postupuje Nordsjaelland