Slávistky nastoupily v úvodním zápase Ligy mistryň proti AS Řím. | foto: Slavia.cz

Těsná prohra. Fotbalistky Slavie podlehly na úvod Ligy mistryň AS Řím

• 4
Fotbalistky Slavie Praha v úvodním kole skupinové fáze Ligy mistryň prohrály 0:1 na hřišti AS Řím. Favorizovanému italskému celku vystřelila vítězství v 62. minutě Giacintiová. V příštím kole se slávistky utkají ve středu doma s Wolfsburgem, který dnes deklasoval 4:0 St. Pölten. Zápas se odehraje 26. října v Edenu od 21 hodin.

AS Řím si po Spartě, kterou vyřadil v kvalifikaci soutěže, poradil i s českými mistryněmi. Zápas rozhodla italská reprezentantka Valentina Giacintiová, která zakončila únik Haaviové po pravé straně obloučkem přes padající brankářku Lukášovou.

AS Řím - Slavia

Římanky byly od úvodních minut aktivnější, slávistky několikrát podržela brankářka Lukášová. Těsně před koncem prvního poločasu však mohl jít do vedení český tým. Pokus Kožárové ale domácí gólmanka zlikvidovala. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Bojovný zápas rozhodl gól v 62. minutě, kdy Římanky využily rychlý brejk - 1:0. Vyrovnání mohla zařídit v 82. minutě střídající slávistka Nekesaová, ovšem z rohového kopu nastřelila jen břevno.

Liga mistryň vloni doznala změn a od minulé sezony se přestala hrát pouze vyřazovacím systémem. Před rokem český klub v základní fázi chyběl. Do jarního čtvrtfinále postoupí první dva celky z každé skupiny.

Dalšími dvěma týmy ve čtyřčlenné skupině jsou rakouský St. Pölten a vítěz soutěže z let 2013 a 2014 Wolfsburg. Do jarního čtvrtfinále Ligy mistryň postoupí první dva celky. Skupinová fáze Ligy mistryň vyvrcholí v prosinci, finále se uskuteční v červnu v Eindhovenu.

Slávistky si po úpravě formátu soutěže zahrají skupinu jako první český tým. Největším úspěchem českého týmu v Lize mistryň jsou tři účasti Slavie ve čtvrtfinále. Jednou se mezi osm nejlepších celků v soutěži probojovala také Sparta, tehdy se ještě osmifinálová fáze hrála ve skupinách.

AS Řím - SK Slavia Praha 1:0 (0:0)

Branky: 62. Haaviová. Rozhodčí: Ciareškaová – Dančenková, Fedčankaová (BLR). ŽK:65. Haugová, 90. Lázarová - 22. Kožárová, 29. Szewieczková, 42. Černá, 45. Šurnovská, 63. Piták.

AS Řím Ceasarová – Linariová, Wenningerová, Minamiová – Bartoliová (K), Alvesová, Giuglianová, Greggiová, Haaviová – Haugová (69. Glionnaová), Giacintiová (84. Lázarová)

SK Slavia Praha Lukášová – Veselá, Necidová, Bartovičová (K), Khýrová – Šurnovská, Krejčiříková – Divišová (90. Keeneová), Szewieczková (79. Tenkrátová), Černá (68. Růžičková) – Kožárová (68. Wafulaová)