Phil Foden z Manchesteru City dribluje s míčem na hřišti Atlétika Madrid.

Phil Foden z Manchesteru City dribluje s míčem na hřišti Atlétika Madrid. | foto: AP

Liverpool si o postup zastřílel, Manchester City náskok proti Atlétiku ubránil

• 51
Šest gólů v jednom zápase, nula ve druhém. Semifinálová čtyřka fotbalové Ligy mistrů je kompletní. Doplnily ji Liverpool po domácí remíze 3:3 s Benfikou a Manchester City, který vybojoval postup bezgólovým výsledkem na hřišti Atlétika Madrid.

Liverpool a Manchester City. Nejlepší týmy anglické ligy, které v neděli svedly parádní fotbalovou bitvu (2:2), teď dotáhly slibně rozjetá čtvrtfinále Champions League. A o víkendu na sebe narazí znovu v semifinále FA Cupu.

Čtvrtfinále Ligy mistrů

Úvodní zápasy

Ale zpátky k Lize mistrů, která se může těšit na anglicko-španělské semifinále. Liverpool v něm vyzve Villarreal, Manchester City se těší na Real Madrid.

Liverpool měl po výhře 3:1 v úvodním duelu příjemný náskok, který s podporou domácích fanoušků ještě uhájil.

Jako první se stejně jako v Lisabonu trefil stoper Konaté, jenž udeřil z rohu. Od portugalského celku pak přišla blesková odpověď, lob Darwina Núňeze ale kvůli postavení mimo hru platit nemohl.

To Goncalo Ramos si ve 32. minutě už si ofsajd pohlídal, když se zapomněl levý bek Tsimikas, a ranou k tyči překonal Alissona.

V první půli mohl ještě skórovat domácí Díaz, který už se chystal, že doklepne Firminovu nahrávku do prázdné brány. Perfektním skluzem na poslední chvíli ale stačil zasáhnout Grimaldo.

Po změně stran už Firmino vzal odpovědnost na sebe a prosadil se dvakrát mezi 55. a 65. minutou. Výsledek 3:1 ale tentokrát nevydržel, protože ve 73. minutě snížil Jaremčuk, který přišel hru oživit do druhé půle. Na konečných 3:3 ještě o necelých deset minut později vyrovnal Núněz.

Geoffrey Kondogbia (Atlético) hlavičkuje, sleduje ho Phil Foden z Manchesteru City.

V Madridu to jiskřilo, bezgólová remíza poslala dál City

Odveta Atlétika Madrid s Manchesterem City nebavila góly, ale duel to byl i tak nervydrásajcící. Anglický celek postoupil díky gólu Kevina De Bruyneho z úvodního klání.

Zvlášť závěr byl pěkně vyostřený. Rozhodnout mohly oba mančafty. Gündogan by City dodal klid, kdyby se jeho tečovaná střela dokutálela do brány. Naopak Correa ve více než desetiminutovém nastavení mohl zařídit prodloužení, Edersona ale nepropálil.

Atlético po přehnaně defenzivním výkonu na Etihad Stadium ukázalo, že umí i zaútočit. Střelecké pokusy Griezmanna ani De Paula se však mezi tři tyče nevešly.

S ubíhajícím časem nervozita u domácích fotbalistů stoupala, až vybublala u stopera Felipeho. Ten čistým skluzem připravil o balon Fodena, který už po jednom jeho zákroku, za který viděl žlutou kartu, dohrával s ovázanou hlavou. Pak se ale po anglickém záložníkovi zbytečně ohnal a strhla se mela.

Felipe po ní musel jít do sprch, žlutou kartu viděl i jeho stoperský kolega Savič. Na opačné straně byl trestaný Aké.

Neustálé kouskování a přerušování v závěru vyhovovalo hostům, kteří postup do semifinále ubránili.

Liverpool FC - Benfica Lisabon 3:3 (1:1)

Branky: 21. Konaté, 55. Firmino, 65. Firmino - 32. Ramos, 73. Jaremčuk, 82. Núñez. Rozhodčí: Gözübüyük – van Zuilen, Balder (NED). Diváci: 51373.

Liverpool FC Alisson – Joe Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas – Keïta, Milner (57. Th. Alcântara), J. Henderson (C) (57. Fabinho) – Diogo Jota (57. M. Salah), Firmino (90+1. Origi), L. Díaz (66. Mané).

Benfica Lisabon Vlachodimos – Gilberto (90+1. Bastiao Dias), Otamendi (C), Vertonghen, Grimaldo – Everton (90+1. A. Almeida), Weigl, Taarabt (66. Mário), D. Gonçalves (46. Jaremčuk) – Ramos (78. Bernardo) – Núñez.

Přejít na on-line reportáž

Atlético Madrid - Manchester City 0:0 (0:0)

Rozhodčí: D. Siebert – J. Seidel, R. Foltyn (všichni GER). ŽK:24. Felipe, 80. M. Llorente, 90+1. Savić - 85. Rodri, 90+1. N. Aké, 90+4. Mahriz, 90+6. Foden, 90+7. Cancelo. ČK:90+2. Felipe.

Atlético Madrid Oblak – Savić, Felipe, Reinildo – M. Llorente, Koke (C) (69. de Paul), Kondogbia, Lemar (82. L. Suárez), Lodi (70. Á. Correa) – Griezmann (69. Carrasco), Félix (82. Cunha).

Manchester City Ederson – Walker (73. N. Aké), Stones, Laporte, Cancelo – De Bruyne (65. Sterling), Rodri, Gündoğan (C) – Mahriz, Foden, B. Silva (79. Fernandinho).