James Forrest ze Celtiku Glasgow oslavuje svůj gól proti Kluži.

James Forrest ze Celtiku Glasgow oslavuje svůj gól proti Kluži. | foto: AP

Celtic má k duelu se Slavií blíž, z Rumunska si veze remízu 1:1

• 28
Fotbalisté Celtiku Glasgow remizovali v prvním zápase 3. předkola Ligy mistrů na hřišti rumunské Kluže 1:1. Padesátinásobní skotští mistři si tak vybudovali lepší pozici do domácí odvety. Vítěz souboje se v závěrečném kole střetne s pražskou Slavií.

Kluž se v 28. minutě ujala vedení po rychlém protiútoku, který mezi nohy brankáře Baina zakončil venezuelský útočník Rondon.

Hosté srovnali o devět minut později díky přízemní střele záložníka Forresta. Kluž nebo Celtic vyzvou doma Slavii v úterý 20. srpna a o osm dnů později se představí v Edenu.

Blízko postupu do další fáze soutěže je přemožitel Plzně z 2. předkola Olympiakos Pireus, který na hřišti istanbulského Basaksehiru zvítězil 1:0. Triumf Řeků zařídil v 53. minutě hlavičkou útočník Masuras.

Turecké mužstvo hrálo od 80. minuty bez vyloučeného záložníka Kahveciho, přesto však v závěru mohlo srovnat. Střídající Bruno zahrál v nastavení v pokutovém území rukou a rozhodčí nařídil penaltu. Kapitán Višča však na gólmana Saa nevyzrál.

Stejným poměrem jako Olympiakos uspělo i Porto v Krasnodaru. V předposlední minutě základní hrací doby se z přímého volného kopu trefil záložník Oliveira. Venku vyhrály také LASK Linec, který zdolal Basilej 2:1, a Rosenborg Trondheim, jenž si z Mariboru odvezl triumf 3:1. Odvety se hrají příští týden.

FK Krasnodar - FC Porto 0:1 (0:0)

Branky: 89. Oliveira. Rozhodčí: Tobias Stieler – Christian Gittelmann, Rafael Foltyn (všichni Německo). ŽK:28. Kambolov - 38. Danilo, 49. Baró, 63. Corona.

FK Krasnodar Safonov – Petrov, Martynovič (C), Spajić, Ramírez – Cabella, Kambolov (72. Fjóluson), Vilhena – Wanderson, Berg (62. Ari), Namli (66. Sulejmanov)

FC Porto Marchesín – Manafá, Pepe, Marcano, Telles – Corona (85. Otávio), Danilo (C), Oliveira, Baró (55. Díaz) – Soares (74. Luís), Marega

Istanbul Başakşehir FK - Olympiakos FC 0:1 (0:0)

Branky: 53. Masouras. Rozhodčí: Grinfeld – Hassan, Yarkoni (všichni Izrael). ŽK:2. Crivelli, 7. Višća, 22. Kahveci, 32. Clichy, 77. Vieira - 36. Tsimikas, 73. Valbuena, 87. Bruno. ČK:80. Kahveci.

Istanbul Başakşehir FK Günok – Caicara, Chedjou, Vieira, Clichy – Višća, Tekdemir (C) (63. Okechukwu), Kahveci, Robinho – Crivelli (81. Ba), Gulbrandsen (69. Elia)

Olympiakos FC Sa – Elabdellaoui (C), Meriah, Semedo, Tsimikas – Bouchalakis, Guilherme – Podence, Valbuena (73. Camara), Masouras (83. Bruno) – Guerrero (89. El Arabi)

FC Basilej - LASK Linz 1:2 (0:0)

Branky: 87. Zuffi - 51. Trauner, 82. Klauss. Rozhodčí: Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (všichni Švédsko). ŽK:28. Riveros - 26. Michorl.

FC Basilej Omlin – Widmer, Cömert, Alderete, Riveros – Balanta (76. Bua), Frei – van Wolfswinkel, Zuffi, Stocker (C) (66. Ademi) – Pululu (75. Okafor)

LASK Linz Schlager – Ramsebner (16. Pogatetz), Trauner (C), Wiesinger – Ranftl, Holland, Michorl, Renner – Goiginger (63. Frieser), Klauss (83. Raguz), Tetteh

CFR Kluž - Celtic FC 1:1 (1:1)

Branky: 28. Rondon - 37. Forrest. Rozhodčí: Srdjan Jovanović – Uroš Stojković, Milan Mihajlović (všichni SRB). ŽK:25. Bordeianu, 34. Aurelio, 64. Sušič - 30. Bolingo-Mbombo, 43. Morgan, 90+2. Bitton.

CFR Kluž Arlauskis – Sušič, Vinicius, Burca, Camora (C) – Deac, Aurelio, Bordeianu, Djokovič – Rondon (75. Tucudean), Omrani (66. Paun-Alexandru).

Celtic FC Bain – Ajer, Abd Elhamed (87. Bitton), Šimunovič (74. Jullien), Bolingo-Mbombo – Forrest, Brown (C), McGregor – Christie – Edouard, Morgan (66. Ntcham).

NK Maribor - Rosenborg BK 1:3 (0:0)

Branky: 71. Tavares - 50. Soderlund, 63. Soderlund, 72. Jensen. Rozhodčí: F. Letexier – C. Mugnier, M. Rahmouni. ŽK:8. Milec, 49. Pihler - 23. Adegbenro, 89. Jensen. Diváci: 11120.

NK Maribor Pirič – Viler, Peričič, Ivkovič, Milec – Vrhovec, Pihler – Kotnik (85. Kramarič), Kronaveter, Hotič (64. Vancaš Požeg) – Tavares (C)

Rosenborg BK Hansen – Hedenstad, Reginiussen (14. Valsvik), Hovland, Meling – Jensen (C), Lundemo, Asen (80. Trondsen) – Akintola, Soderlund (68. Helland), Adegbenro