Leverkusen veze z Manchesteru naději

• 4
Manchester - Úspěšná série fotbalistů Leverkusenu nemusí skončit v semifinále Ligy mistrů. V prvním zápase zaskočili slavný Manchester United, dokázali dvakrát vyrovnat a s remizou 2:2 mají finále před odvetou na svém stadioně blíž než slovutnější soupeř.

Obávaný nizozemský střelec Van Nistelrooij v úvodu zahrozil dvakrát rychle po sobě, ale mířil vedle. Domácí útočili i díky tomu, že jejich soupeř se dopředu nijak nehrnul. Norský útočník Ole Gunnar Solskjaer se zaskvěl otočkou uvnitř pokutového území, ale pověst si pokazil následnou střelou mimo tyče. Vzadu za hrotovou dvojicí pracoval výborně Velšan Giggs, jehož přihrávky téměř nahradily práci zraněného tvůrce hry Beckhama.

Jiný ráz udala zápasu 29. minuta, v níž přišla Živkovičova nešťastná teč. Van Nistelrooij našel v pokutovém území zprava Solskjaera, jenž by se svým volejem určitě netrefil, ale míč mířící mimo branku změnil směr o nohu leverkusenského obránce a skončil v síti.

I proto hosté vystoupili z obranné ulity. Berbatov si naběhl mezi domácí stoperskou dvojici a hlavou umístil míč jen těsně vedle tyče, zatímco brankář Barthez se po něm jen ohlížel. Do přestávky ještě Turek Bastürk po individuálním průniku nedokázal zamířit mezi tyče.

Domácí se ze závěru první půle nepoučili a po krátkém oťukávání na začátku druhé části pustili protivníka před vlastní pokutové území. Trest přišel v 62. minutě, kdy anglickou obranu hosté dokonale rozebrali a na konci jejich kombinace byla přesná Ballackova trefa na 1:1.

O chvíli později skončila lehkovážná kombinace hostů ztrátou míče, Zé Roberto zastavil Van Nistelrooije faulem a sám postižený penaltu proměnil. Verónův následný volej se neujal a nedůsledná defenzíva umožnila podruhé vyrovnat střídajícímu Neuvilleovi.

Branky: 29. vlastní Živkovič, 67. Van Nistelrooij z pen. - 62. Ballack, 75. Neuville. Rozhodčí: Michel (SR). ŽK: P. Neville - Živkovič, Zé Roberto. Diváci: 66 500.

Manchester: Barthez - G. Neville (19. P. Neville, 88. Irwin), Brown, Blanc, Silvestre - Verón, Giggs, N. Butt, Scholes (82. Keane) - Solskjaer, Van Nistelrooij.
Leverkusen: H. Butt - Živkovič, Lucio, Nowotny (46. Sebescen), Placente - Schneider, Ramelow, Bastürk (77. Vranjes), Ballack, Zé Roberto - Berbatov (72. Neuville).

Hráči Manchesteru se radují po prvním góle Solskjaera. Nicky Butt (uprostřed a Paul Scholes (vlevo)