Radost fotbalistů Fiorentiny z vítězného gólu. Postaral se o něj Antonín Barák (vlevo). | foto: AP

Střídající Barák vystřelil v nastavení výhru Fiorentiny v Konferenční lize

• 0
Nastoupil deset minut před koncem a v nastavení zápas rozhodl. Záložník Antonín Barák svým gólem v úvodním osmifinále Konferenční ligy zajistil vítězství fotbalistů Fiorentiny 4:3 nad Maccabi Haifa. Štýrský Hradec s brankářem Vítězslavem Jarošem prohrál doma 0:3 s Lille.

Ve zbývajících dnešních zápasech Ajax hrál bez branek s Aston Villou, Olympiakos Pireus doma nečekaně podlehl 1:4 Maccabi Tel Aviv, Molde si poradilo 2:1 s Bruggami, Saint-Gilloise prohrál 0:3 s Fenerbahce Istanbul a Dinamo Záhřeb zdolalo 2:0 PAOK Soluň. Odvety jsou na programu za týden.

Barák začal zápas, který se kvůli válce mezi Izralem a palestinským hnutím Hamás hrál v Budapešti, pouze mezi náhradníky. Na hřiště přišel v 82. minutě, jen krátce poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí záložník Show.

Fiorentina, která předtím vedla 1:0 a prohrávala 1:2 a 2:3, soupeře okamžitě zatlačila, ale gólu se italský celek dočkal až v páté minutě nastavení. Baráka našel přihrávkou Giacomo Bonaventura a devětadvacetiletý český záložník si ranou pod břevno připsal druhý zásah v soutěži.

Antonín Barák slaví vítězný gól v utkání Fiorentiny s Maccabi Haifa.

Dvaadvacetiletého Jaroše, který v Rakousku hostuje z Liverpoolu, dvakrát překonal Jonathan David a o zbývající gól se postaral Edon Zhegrova. Český gólman ale řadu dalších šancí zlikvidoval a ušetřil domácí od výraznějšího debaklu.

O vítězství Maccabi Tel Aviv nad Olympiakosem rozhodl dvěma góly veterán Eran Zahavi a se sedmi góly mu patří dělené první místo v tabulce střelců. Šestatřicetiletý útočník ve čtvrté minutě otevřel skóre a ve 30. minutě zvýšil na 3:1.

Dvě porážky, jedna remíza: Slavia veze naději, Plzeň nulu. Sparta dostala lekci

O vedení v pořadí kanonýrů se Zahavi dělí s Brunem Petkovičem, který dvěma brankami zařídil výhru Dinama Záhřeb nad PAOK Soluň. Chorvatský celek neprohrál už deset soutěžních zápasů za sebou a navíc se po osmi utkáních dočkal vítězství nad řeckým klubem.

Jedinou větší šanci souboje bývalých vítězů Ligy mistrů/PMEZ v Amsterodamu si připsal v první půli Ajax, ale Brian Brobbey trefil po úniku boční síť. Aston Villa v 83. minutě přišla o vyloučeného Ezriho Konsu, ale přesilovka domácím vydržela jen tři minuty. Pak dostal červenou Tristan Gooijer. Skóre se nezměnilo.

Maccabi Haifa - ACF Fiorentina 3:4 (2:1)

Branky: 12. Seck, 29. Kinda, 67. Khalaily - 2. Nzola, 59. Beltrán, 73. Mandragora, 90+4. Barák. Rozhodčí: Rumšas – Radiuš, Sužiedelis. ŽK:10. Mohamed, 56. Dego - mimo hřiště, 70. Show - 45+3. Italiano - mimo hřiště, 84. Kayode, 87. Milenković. ČK:80. Show.

Maccabi Haifa Kayouf – Šimić, Seck, Geršon (C) – Kandil (64. Feingold), Mohamed (64. Naor), Show, Cornud – Khalaily (85. Podgoreanu), Kinda (75. Lesovoj), Pierrot.

ACF Fiorentina Terracciano – Kayode, Milenković, Ranieri, Biraghi (C) – Mandragora (82. Barák), A. Duncan (75. Bonaventura), Ikoné – Beltrán, Nzola (75. Belotti), González.

Ajax Amsterdam - Aston Villa FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Jorgji (ALB) – Rexha (ALB), Çokaj (ALB). ŽK:24. Mannsverk, 68. Gooijer - 26. Konsa, 64. Cash, 76. Zaniolo. ČK:86. Gooijer - 83. Konsa.

Ajax Amsterdam Ramaj – Rensch, Kaplan, Hato – Gooijer, Henderson (C), Mannsverk (76. van den Boomen), B. Sosa – K. Hlynsson (80. Akpom), Brobbey, Taylor.

Aston Villa FC E. Martínez (C) – Konsa, Lenglet, Torres (46. Cash), Digne (74. Moreno) – Diaby (63. McGinn), Luiz, Tielemans, Iroegbunam (74. Zaniolo) – Watkins, Rogers (63. Bailey).

Olympiakos Pireus - Maccabi Tel-Aviv 1:4 (1:3)

Branky: 13. al-Kaabí - 5. Zahavi, 9. Shahar, 30. Zahavi, 74. Peretz. Rozhodčí: Pawson – Bennett, Hussin. ŽK:90+2. Iborra - 20. Kanichowsky, 39. Shahar, 57. Mišpati, 84. Revivo.

Olympiakos Pireus Paschalakis – Rodinei, Retsos, Carmo, Ortega – Hezze, Machado (67. Masouras) – Podence (77. J. Carvalho), Horta (83. Iborra), Fortounis (C) (77. Jovetić) – al-Kaabí (83. el-Arabí).

Maccabi Tel-Aviv Mišpati – Shahar, Nachmias, Saborit, Revivo – Kanichowsky (80. Golasa), van Overeem (77. Karzev), Peretz – Davida (67. Bitton), Zahavi (C) (77. Turgeman), Milson (80. Davidzada).

SK Sturm Graz - Lille OSC 0:3 (0:1)

Branky: 28. J. David, 51. J. David, 71. Žegrova. Rozhodčí: Frankowski – Boniek, Winkler (POL). ŽK:69. Wüthrich - 74. Bouaddi.

SK Sturm Graz Jaroš – Gazibegović, Affengruber, Wüthrich, Lavalée, Schnegg – Horvat (77. Johnston), Stankovič (C), Kitejšvili (65. Włodarczyk) – Sarkaria (42. Böving), Biereth (65. A. Camara).

Lille OSC Chevalier – Santos, Yoro, Alexsandro, Ismaily (64. Gudmundsson) – André (C), Bouaddi – Žegrova (77. Bazié), Gomes (81. Ferrah), Haraldsson (64. Cabella) – J. David (64. Yazıcı).

Molde FK - Club Brugge KV 2:1 (1:0)

Branky: 43. Stenevik, 90+2. Gulbrandsen - 85. De Cuyper. Rozhodčí: Glova – Polacek, Bednar. ŽK:79. Hagelskjaer.

Molde FK O. Petersen – Öyvann, Haugan (16. Stenevik), Hagelskjaer – Linnes (C), Kaasa, Daehli (90+4. Ödegaard), Hestad (62. Eriksen), Haugen – Gulbrandsen, Berisha.

Club Brugge KV Jackers – Spileers (46. Sabbe), Mechele (81. Ordóñez), Meijer – Odoi, Nielsen (73. Skov Olsen), Vanaken (C), Onyedika, De Cuyper – Skóraś (73. Zinckernagel), Jutgla (89. Barberà).

GNK Dinamo Záhřeb - PAOK Soluň 2:0 (1:0)

Branky: 37. Petković, 71. Petković. Rozhodčí: Aghayev – Zeynalov, Amirali (všichni Ázerbájdžán). ŽK:47. Vidović, 87. Sučić - 62. Ozdojev, 76. Murg, 90+2. Despodov.

GNK Dinamo Záhřeb Nevistić – S. Ristovski, Bernauer, Théophile-Catherine, Perković – J. Mišić, Sučić – Špikić (72. Kaneko), Baturina (90+3. Halilović), Ar. Hoxha (46. Vidović) – Petković (C) (89. Kulenović).

PAOK Soluň Kotarski – Otto, Kędziora, Koulierakis, Baba – Ozdojev (69. Schwab), Meïté – A. Živković (C) (83. Tzimas), Konstantelias (69. Murg), Taison – Thomas (60. Despodov).

RU Saint-Gilloise - Fenerbahce Istanbul 0:3 (0:1)

Branky: 20. Batshuayi, 84. Oosterwolde, 90+4. Tadić. Rozhodčí: Pinheiro (POR) – Jesus (POR), Maia (POR). ŽK:43. Blessin - trenér, 45. Amúra, 54. Mačida, 90+3. Burgess - 81. Krunić.

RU Saint-Gilloise Moris (C) – Sykes, Burgess, Mačida – Castro-Montes, Vanhoutte (80. M. Rasmussen), Sadiki (63. Lazare), Teklab (63. Lapoussin) – Puertas – Amúra (85. Eckert), Nilsson.

Fenerbahce Istanbul Livaković – Osayi-Samuel, Söyüncü (35. Kadioglu), Djiku, Oosterwolde – Yüksek, Fred (68. Krunić), Szymański (78. Yandaş) – Tadić (C), Batshuayi (78. Džeko), Ünder (68. Kent).