ČERVENOČERNÁ RADOST. Takhle fotbalisté Trnavy oslavovali důležitý gól.

ČERVENOČERNÁ RADOST. Takhle fotbalisté Trnavy oslavovali důležitý gól. | foto: Miroslav Földeši, ČTK

Hoftych s Trnavou slaví po penaltách postup, Rezkův gól nestačil

• 9
Trenér Pavel Hoftych, čeští hráči Raška, Koubský či Vyskočil a celý tým Trnavy slaví postup do posledního předkola Evropské ligy. Svého soupeře Levski Sofia vyřadili v penaltovém rozstřelu. Naopak vypadla Famagusta s Janem Rezkem, jehož gól tak k postupu nepomohl, končí i Mohuč se Zdeňkem Pospěchem.

Tým Levski Sofia měl k postupu jasně nakročeno poté, co se už v 11. minutě dostal do vedení, které udržel až do poločasu. Jenže po pauze se Trnava nadechla k mohutnému náporu a během sedmi minut výsledek dvěma brankami otočil Ladislav Tomaček.

Další góly už nepadly, i když závěr byl poměrně dramatický, protože oba celky přišly v prodloužení o jednoho vyloučeného hráče. V penaltovém rozstřelu měl slovenský klub pevnější nervy, na bulharské straně už v první sérii selhal Jovov. Rozhodující penaltu proměnil bývalý olomoucký záložník Marek Kaščák.

Na postupu se vedle Hoftycha podíleli také další Češi. V brance odchytal celý zápas Martin Raška, v základní sestavě se objevili také Jiří Koubský, Martin Vyskočil a Patrik Gross.

Další slovenský klub ze Senice dál neprošel, po porážce 0:1 v Salcburku prohrál domácí odvetu 0:3. Také v sestavě Senice se objevili Češi - brankář Petr Bolek, další Petrové Pavlík, Hošek a Šíma, Jiří Valenta a Karel Kroupa.

Mimo hru je také další český fotbalista Zdeněk Pospěch s Mohučí, která sice uhrála remízu 1:1 na půdě rumunského klubu Gaz Metan, pak ale selhala v penaltovém rozstřelu. V té době už Pospěch na trávníku nebyl, na počátku prodloužení ho trenér vystřídal.

Branku v dresu Anarthosisu Famagusta při vítězství 2:1 na hřišti makedonského klubu Rabotnički Skopje zaznamenal Jan Rezek, jenže jeho tým nedokázal odčinit domácí prohru 0:2 a v soutěži také nečekaně skončil.

Z postupu se raduje Michal Hubník, jeho Legia Varšava zdolala turecký celek Gaziantespor 1:0 a po remíze 0:0 na soupeřově půdě jde dál. Český fotbalista se dostal na hřiště v 77. minutě.

Evropská liga, odvety 3. předkola

Strömsgodset (Nor.) - Atlético Madrid 0:2 (0:1) - první zápas 1:2, postupuje Atlético
Sligo Rovers - Vorskla Poltava (Ukr) 0:2 (0:2) - první zápas 0:0, postupuje Poltava
Aktobe - Vladikavkaz 1:1 (1:1, 0:0), pen 3:4 - první zápas 1:1, postupuje Vladikavkaz
Bröndby Kodaň - Ried 4:2 (2:0) - první zápas 0:2, postupuje Ried
Helsingborg - Bnei Jehuda Tel Aviv 3:0 (1:0) - první zápas 0:1, postupuje Helsingborg
BK Häcken - Nacional Funchal 2:1 (1:1) - první zápas 0:3, postupuje Funchal
Elfsborg - Aalesund 1:1 (0:0) - první zápas 0:4, postupuje Aalesund
Karabach - Bruggy 1:0 (0:0) - první zápas 1:4, postupují Bruggy
Varaždín - Dinamo Bukurešť 1:2 (1:2), první zápas 2:2, postupuje Bukurešť
Trnava - Levski Sofia 2:1 (2:1, 0:1), pen. 5:4 - první zápas 1:2, postupuje Trnava
Gaz Metan - Mohuč 1:1 (1:1, 0:1), pen. 4:3 - první zápas 1:1, postupuje Gaz Metan
Maccabi Tel Aviv - Željezničar Sarajevo 6:0 (3:0) -první zápas 2:0,postupuje Maccabi
FC Thun (Švýc.) - Palermo 1:1 (0:0) - první zápas 2:2, postupuje Thun
Fulham - RNK Split 2:0 (1:0) - první zápas 0:0, postupuje Fulham
CZ Bělehrad - Ventspils (Lot.) 7:0 (4:0) - první zápas 2:1, postupuje Bělehrad
Saint Patrick's Athletic - Karpaty Lvov 1:3 (0:1) - první zápas 0:2, postupuje Lvov
Hearts  - Pécs 4:1 (2:0) - první zápas 1:1, postupují Hearts (gól za Hearts Skácel)
Austria Vídeň - Olimpija Lublaň 3:2 (1:0) - první zápas 1:1, postupuje Austria
Vitória (Port.) - Midtjylland 2:1 (0:1) - první zápas 0:0, postupuje Vitória.