Glasgow udeřil během čtvrthodinky

Praha - Vedle Istanbulu se bojovalo o čtvrtfinále Poháru UEFA i na dalších místech. Celtic Glasgow sice v Německu v dosavadních šesti pohárových zápasech nevstřelil ani gól, ale ve Stuttgartu se dočkal dvou tref už během úvodní čtvrthodiny. Domácí sice v dalším průběhu otočili skóre na 3:2, ale k postupu jim v součtu chyběly dva góly. Soupeřem Skotů bude v ostrovním derby Liverpool, který porazil Auxerre 2:0. Zápas Wisly Krakov s Laziem Řím byl odložen na příští úterý, nebo středu kvůli zmrzlému hřišti.

Na hřišti se v dresu Liverpoolu na celý druhý poločas objevil i český reprezentant Vladimír Šmicer, který se vrátil po zranění kotníku.  Pomohl oživit ofenzivu svého týmu, který hledal cestu do soupeřovy sítě téměř 70 minut. Šmicer mohl rovnováhu zlomit už dřív, ale sám před brankářem mířil nad. Povedlo se to až Owenovi, který dvacátým gólem v evropských pohárech za Liverpool vyrovnal rekord Velšana Rushe.

V Bruselu prožívali drama čeští legionáři ve službách Anderlechtu Daniel Zítka a Martin Kolář, který se nečekaně objevil v základní sestavě. Panathinaikos měl sice z prvního zápasu třígólový náskok, ale když Srb Jestrovič zvýšil v 81. minutě na 2:0 pro domácí, měli Řekové o postup obavy. Zvlášť když
jim německý rozhodčí Fandel o chvíli později vyloučil už druhého hráče.

Výsledky - osmifinále

AEK Atény - FC Málaga 0:1 (0:1)
Branka:
27. Antonio Sánchez. Rozhodčí: Stiles (Angl.). Diváci: 19 500. První zápas 0:0, postupuje Málaga.

VfB Stuttgart - Celtic Glasgow 3:2 (1:2)
38. Tiffert, 76. Hleb, 87. Mutzel - 13. Thompson, 15. Sutton. Rozhodčí: Wegereef (Niz.). Diváci: 50 600. První zápas 1:3, postupuje Celtic.

Denizlispor - FC Porto 2:2 (0:1)
52. Ersen, 58. Mustafa - 43. Derlei, 87. Clayton. Rozhodčí: Colombo (Fr.). Diváci: 12 600. První zápas 1:6, postupuje Porto.

RSC Anderlecht - Panathinaikos Atény 2:0 (0:0)
71. a 81. Jestrovič. Rozhodčí: Fandel (Něm.). ČK: 43. Vokolos, 85. Konstantinidis (oba Panathinaikos). Diváci: 17 000. První zápas 0:3, postupuje Panathinaikos.

FC Liverpool - AJ Auxerre 2:0 (0:0)
67. Owen, 72. Murphy. Rozhodčí: López Nieto (Šp.). Diváci: 34 252. První zápas 1:0, postupuje Liverpool.

Boavista Porto - Hertha Berlín 1:0 (0:0)
Branka:
85. Avalos. Rozhodčí: Hamer (Luc.). ČK: 80. Anunciacao - 66. Dárdai. Diváci: 5500. První zápas 2:3, postupuje Boavista.

Dvojice pro čtvrtfinále (13. a 20. března):  Besiktas Istanbul - Wisla Krakov/Lazio Řím, FC Málaga - Boavista Porto, Celtic Glasgow - FC Liverpool, FC Porto - Panathinaikos Atény.

Nenad Jestrovic z Anderlechtu (vlevo) se snaží přejít přes Ioannise Goumase.

Radost fotbalistů Malagy, kteří přešli přes AEK Atény.