POSTUP! Jakub Brabec s Genkem může slavit postup do další fáze Evropské ligy

POSTUP! Jakub Brabec s Genkem může slavit postup do další fáze Evropské ligy | foto: Profimedia.cz

Genk s Brabcem v sestavě jde dál z prvního místa, Spartu dostat nemůže

• 0
Návrat na Spartu v roli hosta zatím není pro Jakuba Brabce, stopera fotbalového Genku, aktuální. Jeho tým totiž v pátek zvládl dohrávku odloženého utkání se Sassuolem a po vítězství 2:0 v Itálii postoupil ze skupiny z prvního místa. Na Spartu při pondělním losu 1. kola play-off číhají týmy z druhých míst.

Ve čtvrtek Genk v Sassuolu nastoupit nemohl, zápas zrušila hustá mlha. Proto se dohrávalo až druhý den po poledni. A belgický tým s českým reprezentačním obráncem v základní sestavě zvítězil 2:0. Čtyřiadvacetiletý stoper v tomto ročníku EL nastoupil od začátku popáté za sebou.

Jeho tým se dostal do vedení v 58. minutě, kdy se po Samattově přihrávce trefil pohotovou střelou Heynen. Deset minut před koncem přidal pojistku svým prvním gólem v evropských pohárech Trossard, kterého v ideální pozici našel Karelis.

Genk tak v tabulce vystoupal s dvanácti body na první místo, na druhou pozici spadlo španělské Bilbao, které tak patří mezi možné příští sparťanské soupeře.