TO BUDE GÓL. Fernandinho ze Šachtaru Doněck (v oranžovočerném) překonává

TO BUDE GÓL. Fernandinho ze Šachtaru Doněck (v oranžovočerném) překonává brankáře Petra Čecha z Chelsea. | foto: Reuters

Chelsea a Juventus ztratily, Manchester a Barcelona body zachránily

• 77
Černý večer za sebou mají favorité ve fotbalové Lize mistrů. Obhájce trofeje Chelsea prohrála na hřišti Šachtaru Doněck a Juventus remizoval na stadionu Nordsjaellandu. Namále měly i Barcelona a Manchester United. Oba týmy ovšem nakonec body zachránily.

Chelsea ztratila body už podruhé a ve skupině E klesla na druhé místo. Dostal se před ni její přemožitel Šachtar Doněck, který ji doma porazil 2:1.

Souboj český reprezentantů tak vyzněl pro záložníka Tomáše Hübschmana. Jeho spoluhráči pokořili brankáře Petra Čecha dvakrát z podobné pozice - hned v úvodu zápasu Alex Texeira a zkraje druhého poločasu Fernandinho. Oba se trefili křížnou střelou přesně k pravé tyči.

Český gólman sice nedosáhl ani na jednu z těchto střel, ale jinak předvedl několik výtečných zákroků. Jeden právě i proti svému reprezentačnímu parťákovi. Zasloužil se tak o to, že si Chelsea z Ukrajiny neveze větší příděl.

DOŽENU TĚ. Český záložník Tomáš Hübschman ze Šachtaru Doněck (vlevo) se snaží doběhnout Oscara z Chelsea.

Jeho spoluhráči sice měli územní převahu, ale hlavně v prvním poločase si moc velkých příležitostí nevytvořili. Šachtar předvedl několik bleskurychlých protiútoků, kterým se anglické mužstvo bránilo jen těžko.

Za Chelsea v závěru alespoň snížil Oscar.

Ve třetím kole prestižní soutěže nezářili ani další favorité. Juventus jen remizoval 1:1 na hřišti Nordsjaellandu. Turínský klub tak má na kontě tři nerozhodné výsledky a stále čeká na vítězství.

Namále měla Barcelona. Ta doma prohrávala s Celtikem Glasgow, ale nakonec ho porazila 2:1.

Katalánský tým okolo hvězdného Lionela Messiho musel dotahovat nepříznivé skóre od 18. minuty, kdy se trefil Giorgos Samaras. Na konci prvního poločasu vyrovnal Andrés Iniesta a v závěru zápasu dokonal obrat Jordi Alba.

Dlouho to vypadalo, že o body přijde také Manchester United. Ten s Bragou prohrával o dva góly, ale nakonec skóre otočil a vyhrál 3:2. Na dva góly Alana z úvodních dvaceti minut odpověděli Jonny Evans a Javier Hernández, jenž se trefil dvakrát.

United a Barcelona jsou jedinými týmy s devíti body. Ze všech účastníků letošní Ligy mistrů tak mají k postupu do jarního osmifinále nejblíž.

Skupina E

Šachtar Doněck - Chelsea 2:1 (1:0)
4. Alex Teixeira, 52. Fernandinho - 88. Oscar. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 51 435.

Nordsjaelland - Juventus Turín 1:1 (0:0)
50. Beckmann - 81. Vučinič. Rozhodčí: Aytekin (Něm.). Diváci: 22 404.

BATE Borisov - Valencie 0:3 (0:1)
55. a 69. Soldado, 45.+1 z pen. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 29 180.

Lille - Bayern Mnichov 0:1 (0:1)
Branka:
20. Müller z pen. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 50 000.

FC Barcelona - Celtic Glasgow 2:1 (1:1)
45. Iniesta, 90.+4 Alba - 18. Samaras. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 77 781.

Spartak Moskva - Benfica Lisabon 2:1 (2:1)
3. Rafael Carioca, 43. vlastní Jardel - 33. Lima. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 37 000.

Manchester United - Braga 3:2 (1:2)
25. a 75. Hernández, 62. Evans - 2. a 20. Alan. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 73 195.

Galatasaray Istanbul - CFR Kluž 1:1 (0:1)
77. Burak Yilmaz - 19. vlastní Nounkeu. Rozhodčí: Tagliavento (It.). ČK:  28. Aguirregaray (Kluž). Diváci: 46 000.