Liberec nestačil na Dněpropetrovsk. Ilustrační snímek.

Liberec nestačil na Dněpropetrovsk. Ilustrační snímek. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Dněpr - Liberec 4:2, český mistr bojoval, ale do poháru neprošel

• 143
Liberečtí fotbalisté si Evropskou ligu nezahrají. V odvetě play-off na hřišti Dněpropetrovsku prohráli 2:4. Ve druhém poločase bojovali, v jednu chvíli sahali po prodloužení, ale bez vyloučeného Nezmara na víc neměli.

První zápas před týdnem skončil 2:2, do základní fáze evropské soutěže tak prošel Dněpropetrovsk.

"Stejně jako v domácím zápase hráči ukázali charakter a sahali po senzaci. Dotáhli jsme to na dva dva a za stavu tři dva nastřelili tyčku. Kdybychom dali gól, v tu chvíli bychom postupovali my. Za ten výkon musím hráče pochválit," hodnotil zápas liberecký trenér Šilhavý.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Čistě statisticky postoupil správný tým. Vždyť ukrajinské mužstvo vyslalo na libereckou bránu čtrnáct střel a dalších devět mimo. Liberec se většinu zápasu bránil a jen tu a tam vyrážel do útoku.

Ovšem jaký by to byl příběh, kdyby Liberec postoupil! A zase tak nereálné to nebylo. Pojďme postupně.

Český mistr prohrával od 13. minuty, kdy Alijev proměnil penaltu. Tu rozhodčí nařídil za Nezmarův faul na rychlého Konopljanku. Stejný hráč přidal druhý gól po přestávce, a znovu z penalty.

Mezitím rozhodčí vyloučil Nezmara, jenž dostal druhou žlutou kartu, když bránil aktivního Zozulju. Ten sice pád nasimuloval, ale český obránce ho opravdu držel.

V tu chvíli byl liberecký postup nereálný sen, nemožné sci-fi. Jenomže po hodině hry po centru Kušníra snížil Breznaník. A o deset minut později vyrovnal hlavičkou Kelič. Stav byl 2:2, a pokud by tak zápas skončil, prodlužovalo by se.

Vedení Dněpropetrovsku brzy vrátil Konopljanka, nejaktivnější a nejlepší hráč zápasu, jenže Liberec nebyl bez šance. Po centru do pokutového území hlavičkoval do tyče stoper Karišik. Výsledek 3:3 by poslal do Evropské ligy Liberec.

Jenže nedal a ukrajinský postup definitivně stvrdil Kalinič.

Domácí mužstvo mohlo vyhrát ještě vyšším rozdílem, ale Liberec znovu držel skvělý gólman Bičík. Chytil několik velkých šancí a hlavně díky němu český šampion bojoval o postup až do konce.