Jan Chramosta (vpravo) z Mladé Boleslavi se raduje se spoluhráčem Petrem...

Jan Chramosta (vpravo) z Mladé Boleslavi se raduje se spoluhráčem Petrem Marešem z úvodního gólu utkání. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Ml. Boleslav - Shamrock Rovers 2:0, Chramosta a Mebrahtu zpečetili postup

• 37
Fotbalisté Mladé Boleslavi si zahrají třetí předkolo Evropské ligy. V domácí odvetě zdolali Shamrock Rovers po přesvědčivém výkonu 2:0. Trefili se stejní hráči jako v úvodním duelu - skóre otevřel Chramosta, jehož doplnil Mebrahtu. Český tým narazí na Skënderbeu Korcë.

Středočeši si z Irska přivezli nadějný výsledek 3:2, který na vlastním stadionu stačilo jen potvrdit. A Mladá Boleslav to zvládla rychle, od úvodního hvizdu měla převahu a v deváté minutě už vedla 1:0.

Nové posily

Do Boleslavi přichází útočník Komličenko a brankář Agajev.

Oba transfery by měly být dotaženy v pátek.

Dvaadvacetiletý Komličenko už v české lize působil loni na podzim, hostoval z Krasnodaru v Liberci a během 12 ligových zápasů dal tři branky.

Druhou posilou je zkušený jednatřicetiletý gólman Agajev, který má na kontě 66 startů za ázerbájdžánskou reprezentaci. Naposledy chytal v Boavistě Porto. (ČTK)

Petr Mareš na pravé straně zasekl, levačkou poslal do vápna nepříliš povedený pas, který ale propadl přes hostujícího kapitána Ronana Finna a Chramosta se zblízka nemýlil. Také druhou branku Boleslavi zařídil střelec, který se prosadil i před týdnem v Irsku.

Domácí trpělivě kombinovali na polovině Shamrocku, když Marek Matějovský zavelel k rychlé akci. Přihrávkou našel Chramostu, ten posunul do pokutového území Tomáši Přikrylovi, který ještě vedle sebe viděl Golgola Mebrahtua. Australský útočník si drze zasekl balon a ve 31. minutě ho uklidil k tyči.

Mladoboleslavští byli rázem v klidu, riziko, že by i čtvrtý rok po sobě vypadli z evropských pohárů hned v prvním dvojzápase, se výrazně zmenšilo. Během první půle na trávníku vládli, dobře kombinovali a často dostávali soupeře pod tlak. Pět minut před přestávkou zamkli Shamrock před vápnem, během chvíle kopali několik rohů.

Pohodu v týmu ukázal Chramosta, jenž zkoušel střelu přes nohu, Rada pak tlak „ukončil“ střelou nad. Shamrock byl nevýrazný, občas se snažil vysoko napadat, ale vystřelil jen dvakrát - z dálky a mimo.

Ihned po změně stran v nejlepší šanci hostí už lépe mířil McAllister, po jehož hlavičce se míč odrazil od tyče. Středočeši mírně polevili, náskok nicméně snadno uhlídali a postupují do třetího předkola. V něm se utkají s albánským Skënderbeu Korcë.