Tomáš Souček (vpravo) věří, že slávisté přes Levadii Tallinn postoupí, přestože úvodní zápas prohráli. | foto: Dan Materna, MAFRA

Zápas blbec, který zažijete jednou za pět let, řekl slávista Souček

• 107
Tallinn (Od našeho zpravodaje) - Měli velkou převahu, vytvořili si spoustu šancí, ve statistice střel na bránu vyhráli 8:4 a na rohy dokonce 16:2. Přesto fotbalisté Slavie prohráli s Levadií Tallinn 1:3 a výrazně si zkomplikovali cestu do 3. předkola Evropské ligy. „Ale šanci pořád máme,“ věří záložník Tomáš Souček.

Co prožíváte?
Velké zklamání. Snažili jsme se vyhrát a nakonec by byla dobrá i remíza. Když jsme vyrovnali, tak jsme si říkali, že se ještě pokusíme vyhrát... Ale brzy jsme dostali druhý gól a v devadesáté minutě další. Nezbývá než to doma v odvetě hecnout a porazit je.

Co všechno bylo špatně?
Měli jsme kupu šancí, ale dali jen jeden gól. Zato oni měli tři příležitostí a všechny proměnili.

Bylo frustrující, jak jste zahazovali šanci za šancí?
Šli jsme dvakrát sami na bránu, dali jsme tyčku, já měl nadějnou hlavičku... Oni už se ve druhém poločase jenom váleli, hráli zkušeně, ale do takové situace bychom se vůbec neměli dostat.

Jaké jsou vaše šance v odvetě?
Veliké. Vždyť jsme mohli ve dvacáté minutě vést dva nebo tři nula. Tohle když budeme hrát doma a roztáhneme hru na celé hřiště, tak je určitě porazíme.

Šance jste neproměňovali ani v generálce proti Hajduku Split. Je to na začátku sezony ten největší problém?
Teď je to problém. Důležité je, že se do těch šancí dostáváme, ale my je zároveň musíme proměňovat.

Zažil jste někdy zápas, kdy jste měli takovou převahu a stejně jste prohráli o dva góly?
Měli jsme osmdesátiprocentní držení míče, oni dali ze tří brejků tři góly. Tohle je zápas blbec, který se stane jednou za pět let. Bohužel, v odvetě to musíme zvrátit.