Český stoper Michael Lüftner z FC Kodaň přijímá gratulace od spoluhráčů poté,...

Český stoper Michael Lüftner z FC Kodaň přijímá gratulace od spoluhráčů poté, co se v pohárovém utkání trefil proti Zlínu. | foto: AP

Kodaň - Zlín 3:0, rozhodly góly kolem pauzy, jednou se trefil i Lüftner

• 40
Podruhé zlínští fotbalisté nastoupili v Evropské lize na hřišti soupeře, podruhé utrpěli jasnou porážku 0:3. Ve svém čtvrtém vystoupení v pohárové soutěži nestačili na FC Kodaň, první gól dánského týmu dal český stoper Michael Lüftner.

Dvě remízy doma, dvě porážky venku, značně pasívní skóre. Premiérová účast v Evropské lize s největší pravděpodobností nedopadne úspěchem.

Tým Z V R P S B
1. FC Kodaň 4 1 3 0 4:1 6
2. Šeriff Tiraspol 4 1 3 0 3:2 6
3. Lokomotiv Moskva 4 1 2 1 5:3 5
4. Zlín 4 0 2 2 1:7 2

Zlín má před sebou domácí duel s Lokomotivem Moskva, s kterým v září prohrál 0:3, a venkovní v Tiraspolu, na postup ztrácí čtyři body.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Zlín nastoupil v totožné sestavě jako v sobotu proti Bohemians a stejně jako v Ďolíčku předváděl nebojácný výkon s neprostupnou obranou. Kodaň se dlouho nemohla prosadit a fanoušci marně čekali na šance.

Až v závěru poločasu zlínská obrana zapomněla na Lüftnera a ten se proti svým krajanům prosadil hlavou po centru ze standardní situace.

V úvodu druhé půle se technickou střelou prezentoval slovinský reprezentant Verbič a překonal brankáře Dostála podruhé. Verbič se pak trefil ještě v nastavení střelou zblízka pod břevno.

„Domácím gratuluji k vítězství. Paradoxně, když už jsme se dostali do hry, tak inkasujeme ze standardní situace. Ve druhé půli jsme se ještě pokoušeli o zvrat, ale kvalita jejich útočných hráčů je vysoká. Stačil okamžik, kdy jsme k domácímu útočníkovi pozdě přistoupili a on nám to tam trefil. Za stavu 2:0 nám svitla naděje v podobě šance Vukadinoviče, ale nedohrajeme to do gólu. Ten rozdíl je především v koncových hráčích,“ prohlásil zlínský trenér Bohumil Páník.

.

FC Kodaň - Zlín 3:0

Branky: 40. M. Lüftner, 49. B. Verbič, 90. B. Verbič. Rozhodčí: N. Dabanovič - M. Djukič, J. Tatar. ŽK: 20. P. Sotiriou, 74. Zeca, 88. U. Matič .

FC Kodaň: R. Olsen - P. Ankersen, D. Vavro, M. Lüftner, P. Bengtsson - K. Kusk (64. R. Falk), Zeca, U. Matič, Y. Toutouh (71. D. Amankwaa) - P. Sotiriou (64. A. Pavlovič), B. Verbič

Zlín: S. Dostál - M. Kopečný, O. Bačo, Z. Gajič, D. Holzer - U. Ekpai (74. L. Železník), I. Traoré, T. Janíček (54. J. Hnaníček), P. Jiráček - D. Diop (64. M. Mehanovič), V. Vukadinovič