Radost fotbalistů Astany, kteří před přestávkou zápasu Evropské ligy proti...

Radost fotbalistů Astany, kteří před přestávkou zápasu Evropské ligy proti Slavii dokázali vyrovnat. | foto: Reuters

Vyhráli titul a dorazili do Prahy. Astana se na Slavii chystá na Žižkově

• 10
Před měsícem vyhráli počtvrté za sebou kazašskou ligu a od minulého týdne jsou v Praze. Fotbalisté Astany se v hlavním městě připravují na čtvrteční duel Evropské ligy proti Slavii, v sobotu si zkusili i modelové utkání s Viktorií Žižkov.

Proti třináctému týmu druhé ligy však tradiční účastník evropských pohárů neoslnil, byť nakonec zvítězil 3:1. Rozhodly až dva góly v závěrečných dvacet minutách.

Fotbalisté kazašského mistra bydlí v Praze na Malé Straně a na tréninky jezdí právě pod Žižkovský vysílač na stadion Viktorie.

„Hned po losu mi volal můj bývalý asistent, který v Astaně stále je. Chtěl, abych jim pomohl zajistit odpovídající tréninkové hřiště,“ vysvětloval Miroslav Beránek, který dřív Astanu i kazašský národní tým trénoval.

02.prosince 2017 v 14:52, příspěvek archivován: 04.prosince 2017 v 11:57

FC Astana jsme nakonec podlehli 1:3. Jediný gól našeho týmu vstřelil Miroslav Podrazký, který po průniku a přihrávce Jelínka vyrovnával na 1:1. https://t.co/kTAGfus7i4

V Praze čeká na Astanu teprve druhý soutěžní zápas za poslední měsíc. Od konce kazašské ligy prohrála pouze v Evropské lize s Villarrealem (2:3), teď potřebuje v Edenu porazit Slavii, aby si zajistila postup do jarní fáze soutěže. I proto si v Česku dopředu dojednala týdenní kemp.

ON-LINE Slavia - Astana

čtvrtek 7. prosince od 19 hodin

Také Slavia v září přistupovala k daleké cestě na východ nestandardně. Na šestihodinový let se vydala o den dřív, než je u zápasů evropských pohárů běžné, řešila i čtyřhodinový posun. „Budeme normálně pokračovat v českém čase, takže třeba snídani budeme mít ve dvanáct hodin,“ vysvětloval tehdy její trenér Šilhavý.

To fotbalisté Astany mají na aklimatizaci na místní podmínky o poznání větší prostor. Bude to pro ně ve čtvrtek večer výhoda?