Čech porazil Kloseho díky břevnu

• 12
Londýn, Praha - Nechybělo v úterý večer mnoho, aby nejlepší střelec fotbalového mistrovství světa překonal nejlepšího brankáře planety. Miroslav Klose však nakonec za záda Petra Čecha žádný míč nedostal. I proto Chelsea s českým brankářem v sestavě slaví vítězství 2:0 nad "Kloseho" Brémami v úvodu nového ročníku Ligy mistrů.

"Vstup do soutěže je vždy důležitý, my v ní navíc chceme dojít co nejdál. A udělali jsme první krok k prvnímu cíli – postupu ze skupiny," těšilo Čecha. Nebyla to jednoduchá výhra.

Čech netrpěl nudou, o což se staral hlavně Klose: dvakrát gólmana překonal, pokaždé však minul síť.

I když v 65. minutě byl německý útočník za stavu 1:0 pro domácí velmi blízko vyrovnání. Vymrštil se na centr, jako by měl pod sebou místo trávy trampolínu, a Čech se jen ohlédl za obloučkem, který ho přeletěl.

Břevno! O tři minuty později dal Ballack z penalty na 2:0 pro Chelsea a bylo rozhodnuto. Klose zůstal v souboji s Čechem tím poraženým.

Přesto ukázal extratřídu. "Pozor, Miro je v životní formě," varoval jeho krajan v dresu soupeře Michael Ballack a nepřeháněl.

Sympaticky hrající outsider z Brém spoléhal na Kloseho mistrovství. Útočník, jehož největší síla je v pokutovém území, si chodil pro míče hluboko do pole, odtud se snažil sám pro sebe rozjet akce.

Pokud jste znali Kloseho jen jako "kladivo" pro údery ze vzduchu, včera motal kličkami defenzivu Chelsea.

Ve způsobu, jak se dostane Klose do vzduchu nad obránce, nemá konkurenci Pomůže si u toho švihem oběma rukama téměř jako atletičtí výškaři, a rázem "měří" tři metry. Oba jeho nejnebezpečnější pokusy byly navíc ze vzdálenosti, kam se Čech nemohl okamžitě dostat.

Byly to však nepřesné pokusy, jimiž Klose a celé Brémy přestříleli Chelsea. Petr Čech nemusel příliš prokazovat umění.

Poprvé se radoval po trefě Essiena ve 24. minutě, pojistku přidal Ballack. Klose, autor pěti gólů na dvou posledních světových šampionátech, Čecha nepřekonal, toho však nejostřejší test ve skupině Ligy mistrů teprve čeká: útočná lavina jménem Barcelona.