Bulhary těšila remíza se Slavií

• 3
Sofie - Bulharsko se raduje s úspěchu týmu Levski Sofia, který uhrál se s pražskou Slavií remízu 2:2. Výsledek je označován za „prestižní“, i když hráči a novináři jedním dechem litovali, že neudrželi vítězství, které se týmu v závěru zápasu na Strahově nabízelo.

Jediný bulharský představitel v Poháru UEFA Levski Sofia si zapsal prestižní remízu, uvedla internetová stránka Netinfo sport. Trenér Georgi Vasilev nicméně prohlásil, že konečného

výsledku mohou hosté pouze litovat, protože zápas už měli ve svých rukou.

"Vedli jsme, a poté jsme tím nejlehčím způsobem dovolili soupeři vyrovnat. Zasloužili jsme vítězství, které jsme si před zápasem přáli," řekl Vasilev.

Remízu 2:2 označil sofijský kouč za "nebezpečný výsledek".

„Máme však před sebou psychologickou výhodu - venku jsme vstřelili dva góly a teď budeme hrát na vlastním hřišti, před svými diváky," dodal Vasilev.

Útočník Georgi Ivanov dokázal po přestávce vyrovnat vedení Slavie a tímto gólem podle komentátorů smyl celou sérii svých neuvěřitelných chyb během prvního poločasu. "Byl to rovnocenný zápas. Náš gól byl celkem náhodný, i když zasloužený," těšil se Ivanov.

Stránka topsport.bg věnovala pozornost vyloučení slávisty Karla Pitáka, který zůstal na hrací ploše ještě několik minut po udělení druhé žluté karty, než skotský rozhodčí svůj přehmat napravil.

Podle autora zvažoval bulharský klub kvůli formálnímu porušení pravidel stížnost u evropské fotbalové unie UEFA. "Vzhledem k výsledku 2:2 ale nakonec nemáme k protestu důvod," citoval web ředitele klubu Todora Batkova z jeho rozhovoru pro rádio Sport.

Spokojil se pak prý s prohlášením delegáta utkání, který Skota "ocenil velmi nízkou známkou".

Čtenáři bulharských novin se však o úspěchu Levski v Praze nedozvěděli. V Bulharsku má totiž tisk uzávěrku velice brzo, už kolem 18:00, zatímco strahovský zápas skončil téměř o hodinu později.