Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer.

Utkání nakonec končí vítězstvím české jednadvacítky nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Ve druhém poločase to od Čechů nebylo dobré a Slovinci měli mnohdy navrch, nakonec však přišla 89. minuta a rohový kop. Adam Karabec našel ve sparťanské souhře hlavu Martina Vitíka, který míč poslal do sítě a v závěru tak rozhodl o zisku tří bodů. Domácí tým tak zažívá úspěšný vstup do kvalifikace.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 6:4. Fauly: 15:18.

Sestava Česko
Náhradníci: Červ, Daněk, Hošek, Jaroš, Karabec, Knapík, Krunert, Sejk, Zlatohlávek

Sestava Slovinsko
Náhradníci: Beguč, Bošilj, Kancilija, Laci, Leban, Ostrc, Spanring, Tičić, Žugelj

90+4

Konec zápasu.

90+4

Centr byl ale vysoký a brankář Kovář neměl žádný problém si pro něj vyskočit. Nic víc se už nestane.

90+3

Nyní se Zlatohlávek dopustil u postranní čáry nedovoleného zákroku. Slovinci tak mají ještě šanci na vyrovnání.

90+2

Ve druhém poločase nastavil rozhodčí tři minuty nad rámec základního hracího času.

90+1

Ani v tomto případě ale Adam Karabec zeď nepřestřelil. teď ale alespoň míč procpal do pokutového území, české zakončení ale nepřišlo.

90

Kryštof Daněk byl faulován na podobném místě jako v úvodu poločasu a Češi tak budou zahrávat další standardku.

89

Česko právě vstřelilo branku!
Je to tam! Češi se přece jen dočkali gólu a nechávají tak zapomenout na nepříliš povedený druhý poločas. Obránce MARTIN VITÍK si naskočil na centr Karabce od rohového praporku a hlavou ho uklidil do levého dolního rohu.

88

Zlatohlávek přihrál z levé strany do velké šance Daňkovi, ten ale brankáře z první prostřelit nedokázal. Vzápětí pak zakončoval ze skvělé pozice sám Zlatohlávek, trefil ale pouze obránce! To je škoda!

88

Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Koderman, přichází Kancilija.

87

Míč po centru ze standardní situace letěl přesně na brankáře Kováře a ten to měl jednoduché.

86

Fukala se přes Matka nedokázal dostat k míči. nakonec to vyřešil Zlatohlávek tak, že soupeře fauloval.

85

Zlatohlávek byl chvíli po svém příchodu s míčem na levém křídle. Odcentroval jej na Karabce, jeho střelecký pokus ale povedený nebyl.

84

Po zpackaném vhazování Hoška to vypadalo na další šanci Slovinska, česká obrana ale nyní dobře zafungovala a míč vybojovala zpět.

83

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Šulc, přichází Zlatohlávek.

82

Tičić nyní nabil na levou stranu vápna Bošiljovi, jehož pokus neskončil daleko nad horní tyčí. Češi si poslední dobou koledují o trest.

82

Žlutou kartu nyní vidí i slovinský trenér, který verbálně nesouhlasil s posledním rozhodnutím rozhodčího po faulu Pavle Šulce.

81

Ani po jednom z rohových kopů na obou stranách se žádnou střelu ani hlavičku neviděli. Ani standardní situace tak ke gólu nepomáhají.

80

Nyní se Solil odhodlal ke střele a vybojoval alespoň rohový kop. Češi se tak po delší době dostanou na útočnou polovinu blízko k bráně.

79

No, příliš atraktivní podívanou diváci v Českých Budějovic v posledních chvílích opravdu nevidí. Není ani moc o čem psát.

78
Karty

Žlutou kartu dostává Tičić (Slovinsko).

78

S nepovedenou přihrávku do pokutového území si Kovář bez problémů poradil. Stále tak čekáme na nějakou šanci ve druhém poločase.

77

Do konce zbývá přibližně patnáct minut. Češi by potřebovali převzít aktivitu, aby měli šanci na vstřelení úvodního gólu utkání.

76
Karty

Žlutou kartu dostává Pavlović (Slovinsko).

75

Slovinci jsou v současných chvílích silnější ve středu hřiště a dostávají v něm hodně prostoru. S tím souvisí to, že se i více drží na míči.

74

Začíná to opravdu vypadat jako bezbrankový remízový zápas. Minimálně z české strany je to v poslední době bez šancí a ani Slovinci Kováře příliš neprověřují.

73

Z české strany to momentálně není ideální. Na českou bránu letěla zajímavá střela z dálky, míč ale prostor mezi třemi tyčemi minul.

72

Daniela Filu na hrotě české reprezentace v tomto zápase opravdu moc nevyužívala, na hřiště se tak místě něj podívá útočník sparťanského béčka Sejk.

71

Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Cipot, přichází Bošilj.
Střídání v týmu Slovinsko: ze hřiště odchází Casar, přichází Tičić.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Fila, přichází Sejk.

70

Do českého pokutového území letěl zajímavý slovinský centr, odvrátil jej ale Vitík a Kovář tak v tomto případě zasahovat nemusel.

69

Ani Slovinci už moc nenapadají a ani tuto českou chybu v rozehrávce nedokázali využít. Zaváhání v zadních řadách domácího týmu už ale bylo v dnešním zápase celkem dost.

68

Utkání opravdu s přibývajícím časem pomalu ztrácí na rychlosti. Není se čemu divit, ale atraktivitě to pochopitelně moc nepřidá.

67

Adam Karabec zahrával další rohový kop domácího celku. Ani v tomto případě ale zakončení rovnou z rohu nepřišlo. Vzápětí ovšem vyslal střelu Solil, bližší tyč brány ale minul.

66

Filip Kaloč byl zblízka nastřelen protihráčem a nyní to těžce vydýchává na trávníku. Byla kvůli tomu i přerušena hra, domácí kapitán ale bude pokračovat.

65

Na šance zatím v průběhu druhého poločasu čekáme. Ten se přitom brzy bude převracet už do své druhé poloviny.

64

Vitík vracel centr ze standardní situace blíže k bráně, žádného ze spoluhráčů ale nenašel a zakončení tak nepřišlo.

63
Karty

Žlutou kartu dostává Stojinović (Slovinsko).

63

Gólman Kovář bezpečné stáhl centr od rohového praporku a rovnou poslal míč do protiútoku. Následně přišel slovinský faul, rozhodčí ale ještě počkal, jestli se Fila dostane k míči. Když se tak nastalo, tak udělil žlutou kartu.

62

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Gabriel, přichází Hošek.

61

Slovinci se nyní vydali do přečíslení dva na jednoho, nakonec však akci trochu zpomalili a Filip Kaloč se stihl vrátit, aby zastavil přihrávku a míč odkopl do zámezí.

59

Kapitán Kaloč zachyboval a Slovinci nakonec celou akci zakončili střelou zpoza pokutového území. Míč naštěstí pro domácí zamířil celek vysoko nad horní tyč.

58

Kryštofu Daňkovi se sice moc vstup do zápasu nepovedl, v posledních minutách je ale hodně aktivní a často vede české útoky. Nyní se ovšem s míčem dostal až za lajnu.

57

Daněk na sebe skvěle natáhl hráče a postrčil míč na Šulce. Střelu plzeňského fotbalisty ale soupeř zblokoval.

56

Do míče se ale vzápětí opřel v velké dálky Fukala a nebylo to vůbec špatné. Balon se ale bohužel stáčel přesně na slovinského brankáře a ten tak bez problémů zasáhnul.

56

Ani centr od praporku, ani následný míč od Gabriela ale nikoho v pokutovém území nenašel.

55

Tentokrát Češi vybojovali rohový kop, aktivita domácích reprezentantů ve druhém poločasu pomalu stoupá.

54

K exekuci volného přímého kopu se postavil Adam Karabec. Zkusil to rovnou na bránu, trefil ovšem pouze slovinskou zeď a brankář nemusel zasahovat.

53

Kryštof Daněk byl zfaulován v nebezpečném místě nedaleko pokutového území. Češi budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

51

Čechům se zatím v úvodu druhého poločasu nedaří se dostat do žádné střelecké příležitosti. Více práce měl zatím český gólman.

50

Roh se sice snášel do českého pokutového území poměrně dobře, Matěj Kovář ale vyskočil ze všech nejvíce a míč vyboxoval.

50

Pavlovič po levém křídle utekl Kaločovi a z rohu hřiště odcentroval. Po nepříliš jistém odkopu Daňka budou hosté zahrávat rohový kop.

49

Nyní Gabriel vysílal dopředu nejspíš Šulce, bylo to ale až přespříliš dlouhé a míč tak jednoduše sebral brankář soupeře Türk.

48

Gabriel přistrčen zezadu soupeřem, Češi se tak vrátí zpět k míči. Věřme, že se brzo dočkáme i českého gólového zásahu.

47

Fukala získal v rohu hřiště míč a dokázal jej i přihrát spoluhráč. Vzápětí budou domácí hráči vhazovat.

47

Český tým v úvodu druhého poločasu dvakrát vystřídal. Nastoupili Karabec s Daňkem, které mnoho fanoušků očekávalo již v základní jedenáctce.

46

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Kohút, přichází Karabec.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Ostrák, přichází Daněk.

46

Začal druhý poločas.

Na velké šance vyrovnaný první poločas končí bezbrankovou remízou. Češi sice více drželi míč a připsali si více střel, gólově se ale prosadit nedokázali. Jednu dobrou příležitost měl Pavel Šulc, jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců, brankář by to už nedokázal. Na druhé straně měl v závěru poločasu tutovku Aljoša Matko, Kovář jej ale vychytal. Uvidíme, zda se přesného zásahu dočkáme ve druhé půli.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Dobrá práce Donáta, který nastřelil míč do soupeře, což vedlo k tomu, že se míč odrazil do zámezí. Kovář tak bude odkopávat od brány.

45+1

Tomáš Solil prověřil zpoza pokutového územi slušným pokusem brankáře Türka, i on je ale v dnešním utkání zatím bezchybný a skóre tak zůstává bezbrankové.

45+1

Rozhodčí nastavuje v prvním poločasu možná trochu překvapivě pouze dvě minuty.

45

Další zákrok pro českého gólmana Kováře, tentokrát to bylo podstatně jednodušší proti hlavičce Stojonoviće po rohovém kopu.

44

Aljoša Matko ve velké šanci. Slovinec nabíhal z pravé strany prakticky sám na Kováře, český brankář jeho střelu mířící mezi nohy ale dokázal vytěsnit!

43

Michal Fukala se za postranní čáru vydává po svých a vypadá to, že se bude brzy hlásit o návrat zpět do hry.

42

Fukala zůstal na rozdíl od svého kolegy za zemi trochu déle a je tomu tak i nadále, Má nějaký problém s hlavou a je ošetřován. Věřme, že bude moci v zápase pokračovat.

41

Fukala dobře zasáhl v obraně, ovšem srazil se při tom se spoluhráčem Vitíkem. Snad budou oba čeští obránci v pořádku.

40

Zatím je poměrně neviditelný český hrotový útočník Fila, který se snad ještě nedostal k míči v okolí brány. Upřímně jsem skoro až zapomněl, že se nachází na place.

39

Následný český roh žádné velké nebezpečí pro slovinskou bránu nepřinesl, stále tak čekáme na úvodní gól zápasu. První poločas se přitom už blíží ke svému konci.

38

Kohút měl nyní hodně prostoru na pravém křídle, jeho centr ale byl zastaven hned prvním obráncem. Česká pravá strana Gabriel – Kohút je ale zatím v zápase aktivnější.

37

Brankář Kovář se nyní zapojuje do rozehrávky svého týmu, Slovinci totiž začínají výše napadat a snaží se Čechům dělat v obraně problémy.

36
Karty

Žlutou kartu dostává Šulc (Česko).

36

Češi si po žlutém faulu Markuše zahráli standardní situace, Kohútův centr z pravé strany hřiště ale nebezpečný nebyl a hostující obrana jej brzy odvrátila.

35
Karty

Žlutou kartu dostává Markuš (Slovinsko).

34

Příliš aktivní byl teď slovinský útočník, který podkopl svého soupeře během napadání. Dopustil se tak faulu a Češi budou rozehrávat.

33

Fukala se na levé straně moc daleko nedostal. Navíc se míč odrazil až do zámezí. V tomto případě tak přijde odkop od slovinské brány.

32

Češi nejspíš trochu změnili taktiku a začali hrát na delší nakopávané míče podobně jako Slovinci. Ani jednomu z týmů však tento způsob ovoce nepřináší.

31

Matko je v posledních chvílích aktivní. Nyní vedl útok svého týmu po pravé straně, jeho následná přihrávka ale šla všem jeho útočícím spoluhráčům až na paty. Tuto možnost tak zazdil.

30

Zatím vidíme poměrně rychlý fotbal, ten však nevede do žádných nebezpečných protiútoku. Jedinou větší šanci měl prozatím zablokovaný Pavel Šulc.

29

A opět letěl míč na Matka, novou posilu švédského Hammarby. Bylo to ovšem až moc vysoké a Kovář si tak opět vyzkouší odkop.

28

O chvíli později už se k Matkovi míč dostal, slovinský rychlík jej ovšem odrazil jen do zámezí a přijde tak odkop od české brány.

27

Fukala musel hodně rychle dozadu, Matko do něj ale dokázal čistě strčit a vybojovat pro svůj tým alespoň vhazování.

26

Teď ovšem pro změnu český útočný faul při standardní situaci domácího týmu. Na nedovolený zákroky je to nyní 7:5 pro Slovinsko.

25

Slovinské fauly v posledních chvílích přichází snad každou minutu. České ofenzivní akce to tak pochopitelně brzdí.

24

Pavel Šulc se uvolnil ke střele. Jeho pokus z větší vzdálenosti ale pro brankáře zas tak složitým oříškem nebyl.

23

A další nedovolený zákrok, tentokrát ofenzivní na českého stopera Martina Vitíka.

22

Zatím v zápase vidíme poměrně hodně faulů. Další slovinský přišel u levé postranní čáry z pohledu Čechů. Rozhodčí ale zatím ani jednu kartu v dosavadním průběhu neudělil.

21

A vzápětí Gabriel připravil z pravé strany dobrou pozici pro Pavla Šulce, jehož střelu zablokoval jeden z obránců. Tam by slovinský gólman určitě nebyl.

20

Gabriel si po nedovoleném zákroku soupeře Pavloviče drží na půlicí čáře svou dolní končetinu. Rychle ho to ale přešlo a český krajní obránce bude pokračovat.

19

Češi jsou i nadále v pozici týmu, kdo hraje více na míči. Jdou tak ale do plné obrany a Slovinci se snaží využívat odražených míčů a vyrážet do rychlých protiakcí.

18

Z prvního slovinského rohového kopu ale žádné zakončení nepřišlo, česká obrana si s centrem poradila.

17

Nyní už přišel náznak slovinské brankové příležitosti. Martin Vitík ale centr z pravé strany do vápna ztečoval na roh. Bylo to ovšem kolenem a jakési riziko vlastního gólu tam určitě bylo.

16

Solil už neměl moc co jiného dělat a tak se snažil z ostrého úhlu poslat míč před bránu. To se mu ale nepovedlo, protože byl zabklován obráncem a míč tak získali Slovinci.

15

Někdy vede trpělivost Česka při rozehrávce takovým zaváháním pramenícím možná z laxnosti, Slovincům to ale zatím v ofenzivě nejde a nevyužívají toho.

15

Nyní opět pálil Ostrák, brankář Türk však i v tomto případě dobře viděl a s pokusem českého fotbalisty si tak poradil.

14

Češi jsou v rozehrávce trpěliví a snaží se najít cestu ke slovinské svatyni. Ani jim se ovšem zatím moc nedaří vypracovat si velkou šanci.

13

Brankář Česka Kovář musel zatím v zápase zasahovat jen jednom a měl to v tom případě hodně jednoduché. Slovinci se jinak na dostřel české bráně nedostávají

12

Špatná přihrávka Gabriela během útoku po pravé straně nakonec skončila tím, že Kohút byl posledním hráčem, kdo se dotkl míče. Hostující gólman tak bude odkopávat.

11

Již poněkolikáté se jeden ze Slovinců válí na trávníků, to vypovídá o aktivitě Čechů se zapojovat do soubojů. Žádný ostrý zákrok ale zatím naštěstí nepřišel.

10

Češi jsou v prvních minutách aktivnější než soupeř, kterému se pořádně nedaří se dostat na útočnou polovinu. Ani domácí tým však brány žádným výraznějším způsobem bránu ohrozit.

9

Slovinci si teď sami v obraně zavařili a brankář Türk při zpracování míče trochu ztratil rovnováhu. Ani jeden z Čechů ale nedokázal tohoto zaváhaní soupeře využít.

8

Nepovedené sklepnutí míče v podání slovinského hráče znamená, že Češi budou na své polovině vhazovat.

7

Ostrák střílel trochu z úhlu z pravé strany pokutového území. Jeho pokus byl možná lehce tečovaný a skákal, mířil ovšem doprostřed brány a pro Türka to tak bylo jednoduché.

6

Tomáš Solil zabránil možnému slovinskému protiútoku tím, že se dopustil taktického faulu. Česká obrana se díky tomu stihne zformovat.

5

Nízký centr letěl do slovinského pokutového území z pravého křídla, ani jeden z Čechů se ale do zakončení nedostal.

4

Kohút byl na polovině hřiště zfaulován Pavlovičem. Byl to ale slovinský obránce, kdo si tímto střetem ublížil více.

3

První práce pro českého gólmana Kováře, který jednoduše sebral míč. Jeden z hostů mezitím zůstává na zemi po hlavičkovém souboji.

2

Znovu Fukala v souboji, tentokrát na útočné polovině a neúspěšný. U postranní čáry stáhl soupeře k zemi.

1

Fukala rychle po úvodním výkopu čistě poslal k zemi soupeře, vzápětí navíc vybojoval pro svůj tým vhazování.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Kovář – Gabriel, Vitík, Donát, Fukala – Kaloč, Solil – Ostrák, Šulc, Kohút – Fila

Slovinsko: Türk – Trontelj, Stojinović, Zec, Pavlović – Zabukovnik, Markuš – Matko, Casar, Koderman – Cipot
Náhradníci: Beguč, Bosilj, Kancilija, Laci, Leban, Ostrc, Spanring, Tičić, Žugelj

Rozhodčí: Robertson D. (SCO).

V kvalifikační skupině G zatím byly odehrány pouze dva zápasy. Andorra podlehla jako Albánii, tak Kosovu.

Slovinsko

Slovinci hráli na poslední Mistrovství Evropy ve stejné skupině jako český tým. A právě proti lvíčatům dokázali uhrát bod. Ve zbývajících dvou zápasech ale dostali naloženo od Španělska i Itálie, ze skupiny tedy taktéž nepostoupili. V červnu sehrála jednadvacítka Slovinska přátelské utkání s vrstevníky ze Severní Makedonie. Zápas to byl poměrně jednoznačný, když čtvrteční soupeř Česka zvítězil díky třem brankám z prvního poločasu 3:0. Uvidíme, co předvedou Slovinci v Českých Budějovicích.

Česko

Těžko předvídat, jak na tom nová česká jednadvacítka bude. Čeká ji totiž první soutěžní zápas. Její předchůdce na posledním ME hraném v březnu úplně nenaplnil svůj potenciál a vypadl už po zisku dvou bodů ze tří zápasů už úplně. Jinak to byl ale silný výběr s velkým množstvím hráčů ze základních sestav prvoligových klubů. Mezi české opory by se v tomto cyklu měli řadit třeba Sparťané Adam Karabec a Martin Vitík nebo Plzeňan Pavel Šulc. Kapitán bude fotbalista Baníku Filip Kaloč.

Zdravím vás u kvalifikačního utkání na ME fotbalistů do 21 let. Společně se zaměříme na souboj výběrů Česka a Slovinska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.