Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:7.

Je konec! Angličané nakonec v zápase vítězí 2:1, což je velmi důležité vzhledem k postavení v tabulce. Anglie totiž nyní dorovnala český celek v tabulce. Má lepší vzájemné zápasy, méně odehraných zápasů... Český celek tedy muset o EURO ještě zabojovat v baráži.

V druhém poločase se jako první trefili Angličané, a to už v první minutě, když balón do téměř prázdné brány dával Ramsey. Anglie si zápas víceméně hlídala, přesto se ještě v samém závěru povedlo Čechům snížit na rozdíl jednoho gólu. Daniel Fila do míče prásknul na hranici vápna a parádní střelou o břevno rozvlnil síť.

Sestava Česko
Kovář – Cedidla, Vitík, Donát, Jurásek – Kaloč (C), Žambůrek – Šulc (46. Karabec), Červ (64. Souček), Kohút (64. Sejk) – Čvančara (73. Fila).
Náhradníci: Jaroš, Gabriel, Daněk, Souček, Sejk, Karabec, Fila, Pojezný, Pech.
Trenér: Jan Suchopárek.

Sestava Anglie
Bursik – Aarons, Cresswell, Harwood-Bellis (C), Johnson – Gibbs-White (82. Gomes), Jones, Garner – Ramsey, Balogun (68. Archer), Smith Rowe (65. Gordon).
Náhradníci: Trafford, Thomas, Gordon, Spence, Archer, Doyle, Hill, Gomes, Lewis-Potter.
Trenér: Lee Carsley.

90+5

Konec zápasu.

90+4
Karty

Anglický gólman Bursik se ještě dočkal žluté karty, kterou dostává za zdržování hry.

90+3
Karty

Žlutá karta pro tým Česko (Filip Souček).

90+2

Anthony Gordon vyslal hodně jedovatou střelu, kterou Kovář skvělým zákrokem vyrazil. Následně se však ozvala píšťalka sudího, která značí ofsajd.

90+1

Češi jsou ale nyní nabuzení a rádi by vstřelili ještě jednu branku. U míče jsou ovšem Angličané, kteří se snaží něco vymyslet na útočné polovině.

89

Češi ještě vybojovali rohový kop, který si vzal na starosti Filip Souček. Ten svým centrem sice našel Cedidlu, ale ten byl v záklonu a jeho hlavičku brankář chytá.

87

Česko právě vstřelilo branku! Alespoň jednou si diváci mohli zakřičet na Střeleckém ostrově, Češi totiž střílí první branku v duelu! Skvělou práci odvedl Žambůrek, který následně předal míč DANIELU FILOVI. Ten si míč zasekl a parádní střelou na zadní tyč snižuje na rozdíl jedné branky. Nádherná rána, která se navíc ještě odrazila od břevna. Bursik byl bez šance.

85

Daniel Fila nahrál pod sebe na hranici vápna, načež přišla rychlá přihrávka do ještě lepší pozice. Tam ovšem byl připravený anglický hráč, který jej odpálil.

84

Češi po delší době předvedli rychlou akci, kdy Žambůrek předvedl parádní individuální akci. Následný centr Juráska byl odvrácen obráncem na rohový kop.

83

Střely na bránu: 3 – 9!

82

Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází Gibbs-White, přichází Angel Gomes.

82

A mohlo to být o tři branky! Cameron Archer si naběhl mezi dva hráče na přihrávku Jonese, ale jeho pokus na zadní tyč šel těsně vedle!

81

Angličané chtějí už dobré dvě minuty vystřídat, ale zatím k tomu neměli možnost. přestože hra byla několikrát přerušena. Ze hřiště se stáhne Gibbs-White.

79

Do konce utkání nám chybí posledních deset minut! Filip Souček zkusil vypálit z dálky, ovšem jeho rána skončila někde pod střechou Střeleckého ostrova.

78

Kaloč po krátkém rohu posunul míč na hranici vápna, kde byl úplně osamocený Žmabůrek. Jeho pokus ale neměl razanci a Bursik v pohodě chytá.

77

Daniel Fila udržel balón na svých kopačkách, načež na levé straně našel volného Adama Karabce. Ten vypálil z dvaceti metrů, jeho pokus sražen na roh.

76

Držení míče: 45% – 55%!

75

Matěj Kovář se rozhodl vyběhnout z brány pro vysoký balón, který ještě stihl spadnout. Nakonec byl ovšem u míče jako první a může hru trochu uklidnit.

74

Ne, Čechům se absolutně nedaří držet balón na svých kopačkách a Anglie v pohodě kontroluje hru.

73

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Daniel Fila.

72

Donát musel jít do obranného skluzu, který se mu povedl na jedničku. Našel totiž i svého spoluhráče. Česko se však u balónu dlouho nezdrželo.

71

Ramsey se rozběhl po pravé straně, avšak česká obrana se stihla zformovat. Anglie tedy zvolila zpětnou přihrávku a drží míč na svých kopačkách.

70

Domácí celek se rozhodl pro vyšší napadání a Angličané s tím mají menší problémy. Dvakrát během chvíle zahrávají aut, který nemají komu poslat.

69

Cedidla se pokoušel obhodit obránce, který proti němu vystoupil. To se mu sice povedlo, jenže následně fauloval. Češi tak musí míč znovu vybojovat.

68

ze hřiště odchází Flo Balogun, přichází Cameron Archer.

67

Češi drží balón na svých kopačkách na útočné polovině. Velmi dobrou práci odvedl Adam Karabec, avšak vysoký centr si nakonec ze vzduchu sebral Bursik.

66

Balogun běžel za odkopnutým balónem a nechybělo mu k jeho zisku vůbec mnoho! Donát celou situaci nakonec ustál, i když měl tedy plné nohy práce.

65

ze hřiště odchází Emile Smithe Rowe, přichází Anthony Gordon.

64

ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Filip Souček.

ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Václav Sejk.

64
Karty

Gibbs-White dostává žlutou kartu! Byl naštvaný, že mu rozhodčí odpískal faul a odkopl balón...

63

Gibbs-White se tentokrát přemístil více do středu hřiště a měl prostor na hranici šestnáctky. Nakonec se rozhodl pro střelu, která mířila přesně na Kováře.

62

Gibbs-White znovu utekl po pravé straně a poslal přízemní centr do vápna. Celou situaci pro Čechy zachránil poslední hráč Vitík, který míč odkopl. To bylo štěstí, jelikož hned za ním se ocitli dva soupeřící hráči.

61

Johnson si parádním prvním dotykem odstavil Cedidlu. Následně poslal hodně ostrý centr do vápna, na který o kousek jeho spoluhráč nedosáhnul.

60

Už je za námi hodina dnešního utkání a Angličané vedou o dvě branky. K tomu navíc pevně kontrolují balón. Češi si vyloženou šanci ještě nevypracovali.

58

Žambůrek se dostal úplně mimo střelecký úhel, tak nejspíše centroval. Jeho centr ale letěl na bránu a Kovář musel míč vyrazit. O chvilku později dostal Žambůrek mnohem lepší pozici, ale vysoko přestřelil.

57

Střely na bránu: 1 – 8!

56

Anglie se na chvíli dostala při své rozehrávce pod velký tlak, ale vykombinovala to skvěle a šla do otevřené obrany. Zastavil ji ovšem praporek a ofsajd.

55

Žambůrek to měl ve vápně hodně složité, přesto se ke střele dostal. Snažil se jí zakroutit na zadní tyč, ovšem značně minul. Navíc byl signalizovaný ofsajd.

54

Rozehrávku standardní situace si vzal na starosti Adam Karabec, který vymyslel parádní centr na zadní tyči, kde byl úplně osamocený Martin Vitík, který placírkou poslal míč úplně mimo!

53

Martin Vitík se dostal do presu dvou hráčů, kteří si však pomohli jasným faulem. Žambůrek se poté rozhodl pro individuální akci, při které byl podražen.

52

Angličané si vybojovali další rohový kop, který letěl přesně do rukavic Matěje Kováře. Češi si mohou trochu oddychnout v defenzivě, byli pod velkým tlakem.

51

Smithe Rowe si nabíhal na dlouhou přihrávku za obranu a k zisku míče neměl zrovna daleko. Nejblíže měl ale k tomuto balónu český brankář, který míč sbírá. Anglie má ale ze začátku půle znovu více ze hry.

50

A další dobrá možnost na straně Anglie! Balogun si udělal prostor na levé straně vápna a vyslal jedovatou ránu do šibenice, skvělý zákrok Matěje Kováře.

49

Dva Angličané se z ničeho nic ocitli na hranici šestnáctky, avšak ani jeden z nich se neodhodlal ke střele. O chvilku později vybojovali hosté standardku.

48

No, nevypadá to, že by se Češi měli udržet první ve skupině a nejspíše budou muset o EURO ještě zabojovat v baráži. Dnes to na tři body nevypadá.

46

Anglie právě vstřelila branku! Tak to je špatný start pro český celek, který inkasuje hned v první minutě druhé půle! Gibbs-White se rychle rozběhl po pravé strany a nadvakrát dostal míč na JACOBA RAMSEYHO, který už dával vlastně do prázdné brány.

46

ze hřiště odchází Pavel Šulc, přichází Adam Karabec.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi první poločas důležitého zápasu ve skupině mezi Českem a Anglií, po které vede anglický celek o jednu branku. Ten navíc úvodu zápasu, vlastně až do dvacáté páté minuty doslova dominoval. Převahu Anglie přetavil v dosud jedinou branku Emile Smith Rowe. Posléze se také český tým začal více dostávat do hry, dokonce by se dalo říct, že měl převahu. Gólovou možnost si ale vypracovat nedokázal, a tak po první půli prohrává o jeden gól.

Další poločas začne přibližně v 19:02.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Rohový kop byl rozehrán nakrátko a na přední tyč. Tam se uvolnil Balogun, jehož krásná rána těsně minula zadní tyč!

44

David Jurásek posléze poslal ještě jeden centr, i když z druhé strany. Míč mu ale sjel po nártu, načež skončil vysoko nad. Bursik bude odkopávat od brány.

43

Cedidla byl na pravé straně úplně volný a přihrávku nakonec dostal. Vyslal centr někam na penaltu, ovšem tam se Tomáš Čvančara k hlavičce nedostal.

42

Garner to vzal celé na sebe a Matěj Kovář si připisuje další úspěšný zákrok. Neměl však nijak složitou práci, pokus letěl téměř doprostřed brány.

41

To bude velmi nebezpečná možnost. Ramsey byl faulovaný těsně před vápnem, takže Anglie vybojovala zajímavý přímý kop. Prosadí se Anglie znovu?

40

A do konce prvního poločasu nám chybí posledních pět minut, minutka se možná nastaví. Čechům by se vstřelená branka do šaten velmi ale velmi hodila.

39

Kaloč předvedl skvělé čtení hry, díky kterému získal míč na nějakých třiceti metrech. Balón se postupně dostal k Čvančarovi, jehož pokus na bránu ani neprošel.

38

Na druhé straně se k dalšímu ze svých centrů dostal Gibbs-White, ovšem Matěj Kovář byl znovu připravený. Tyto centry pro něj nejsou žádným problémem.

37

Aarons se dostal pod obrovský tlak českého hráče, načež raději jen odpálil balón mimo nebezpečí. Češi se pustili do aktivního napadání a dělají sokům potíže.

36

Tomáš Čvančara skvěle napadal rozehrávku Bursika, který ho trefil do nohy, čímž ho doslova i sundal na zem. Míč se od české útočníka ovšem odrazil hodně mimo bránu. Přesto, dobrá práce sparťanského útočníka.

35

Juráskovi se autové vhazování úplně nepovedlo. Míč mu doslova vyjel z rukou a vysoký balón šel na přední tyč. Tam se český tým provinil faulem.

34

Přetažený centr se pokoušel odvrátit obránce hostí, ale našel jenom nohu českého hráče. Ten se snažil pálit z první, jenže trefil jen hradbu těl před sebou.

33

Vypadá to však, že Češi jsou událostmi z posledních minut povzbuzení a snaží se být stále aktivní vepředu. Povedlo se jim vybojovat další rohový kop.

32

Jen několik centimetrů nyní chybělo ke srovnání! Angličané udělali obrovskou chybu na obranné polovině a domácí šli do kontru. Kohút posílal přízemní centr před bránu, kde jej odvracel Garner, jenž poslal míč těsně vedle tyče!

31

Střely na bránu: 1 – 4!

30

O chvilku později jsme se dočkali dalšího centru, tentokrát z druhé strany. Cedidla mířil do míst, kde byl Tomáš Čvančara, ale pro míč se vyšplhal Bursik.

29

Jurásek se nakonec rozhodl pro centr z levé strany, ale ten se mu dvakrát nepovedl. Byl sice ostrý, jenže také nízký a hostující obrana míč odkopla do bezpečí.

28

Česko asi nejdelší dobu od začátku zápasu drží balón na kopačkách. Je s ním ale daleko od brány Anglie.

27

Konečně jsme viděli nějaký náznak akce také na domácí straně! Kohút centroval na zadní tyč, kde se o každý centimetr prostoru pral Tomáš Čvančara, avšak přes soupeře se k hlavičce nedostal.

26

Gibbs-White se nakonec rozhodl pro centr z pravé strany, ale ten mířil přesně do míst, kde byl Matěj Kovář. Ten tak rozehraje akci domácího týmu.

25

Bursik pomohl s rozehrávkou anglického týmu a čeká nás další postupná ofenziva na hostující straně. Naopak Češi jsou v hlubokém bloku nedaleko vápna.

24
Karty

Hostující kapitán Taylor Harwood-Bellis vidí velmi brzy žlutou kartu, a to navíc za zdržování hry!

22

Anglie právě vstřelila branku! Tak jsme se branky dočkali celkem záhy, padá ovšem do české sítě! Rychlý kontr původně zakončoval Jones, kterého fantasticky vychytal Kovář. Balón se však odrazil přesně na nohu EMILEA SMITHE ROWEA, jenž dělovkou poslal balón do úplně prázdné sítě.

21

Čechům se po dlouhé době podařilo vyhrát hlavičkový souboj, následně získali i odražený balón. U balónu se však dlouho domácí celek neudržel.

20

Už je za námi dvacet minut hry, ve kterých jsme se stále nedočkali ani jedné branky. Navíc vyložené šance k vidění také nejsou, dočkáme se brzy gólu?

18

Kaloč se dostal k prudké střele, jenže ta neměla potřebnou přesnost a mířila do míst, kde byl připravený Bursik. Lehký zákrok pro anglického brankáře.

18

Už to vypadalo, že se Češi poženou do otevřené obrany, když si Pavel Šulc posunul míč po pravé straně. Tam byl ovšem zdvojen, i tak vybojoval aut.

17

Kohút vybojoval míč na obranné polovině a okamžitě ho posílal dopředu na Tomáš Čvančaru. Ten byl ale faulovaný, takže zde máme další přerušení hry.

16

Český tým nám toho směrem dopředu zatím moc nepředvedl, respektive vůbec nic. Anglie je na hřišti dominantním týmem, Češi budou muset přidat.

15

Smith Rowe vyslal přesný centr z levé strany, který dopadl na hlavu Gibbse-Whitea, jehož hlavička šla nad bránu. Kovář bude moci odkopávat.

14

Jurásek nezaviněně, avšak hodně tvrdě trefil Jonese do žeber, načež raději zakopl balón. Chvilku bylo k vidění ošetřování, ale Jones se nám vrátí do hry.

12

Martin Cedidla dobře odhadl balón a byl u něj o chvilku dříve než Johnson. Ten mu následně ostře přišlápl nárt, a tak zde máme další přerušení kvůli faulu.

11

Michal Kohút naprosto evidentně zahrál rukou na polovině hřiště, což sudí prostě písknout musel.

10

Je za námi úvodních deset minut hry, ve kterých má celkem jasnou převahu sestava anglického týmu. Na úvodní branku duelu zatím stále čekáme.

9

Ramsey zkusil vypálit ze střední vzdálenosti, avšak jeho pokus neměl dostatečnou rychlost ani přesnost. Celkem jednoduchý zákrok pro Matěje Kováře.

8

Michal Kohút se však nyní s Cedidlou vůbec nerozuměl, což byla velká škoda! Cedidla si nabíhal do úplně volného prostoru na pravé straně, jenže přihrávka Kohúta šla za něj a míč končí mimo hrací plochu.

7

Žambůrek předvedl skvělé napadání na polovině hřiště, kde míč vybojoval. Následně ho Garner podrazil, a tak se píská. Volný kop pro Čechy na útočné půlce.

6

No, nakonec z toho byla celkem velká šance, a to přímo z rohového kopu! Garner mířil přímo do brány, když českému gólmanovi podklouzla pravá noha. Kovář to ale zvládl a chytil míč do rukavic!

5

Žádná velká práce pro českou defenzivu. Vysoký centr si ze vzduchu stáhl Matěj Kovář, nikdo jiný se k míči dostat nemohl. Akce Čechů měla následně velmi rychlého konce a hosté jdou zase dopředu.

4

Anglie se dostala k centru z levé strany, avšak Martin Cedidla tento pokus zastavil. Máme tu však první rohový kop duelu. Jak se při něm hostům povede?

3

Hosté sice kombinují mezi sebou, ale zatím jsou ve velké vzdálenosti od brány Matěje Kováře. Češi potřebují předvést lepší start než v zápasu, který odehráli s Angličany v listopadu. Tam prohrávali už po třiceti minutách o tři branky a vlastně bylo rozhodnuto.

2

Gibbs-White si nabíhal po pravé straně na dlouhou přihrávku, ale vstříc bráně se vydat nemohl. Zvolil proto zpětný pas a následuje postupný útok.

1

A první poločas veledůležitého utkání nám právě odstartoval! Úvodní výkop měli na svědomí Angličané, kteří hrají v bílých dresech, Češi hrají v červených.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy nám před několika okamžiky vstoupily na hrací plochu a na řadě jsou hymny.

Úvodní sestavy:

Česko: Kovář – Cedidla, Vitík, Donát, Jurásek – Kaloč (C), Žambůrek – Šulc, Červ, Kohút – Čvančara.

Anglie: Bursik – Aarons, Cresswell, Harwood-Bellis (C), Johnson – Gibbs-White, Jones, Garner – Ramsey, Balogun, Smith Rowe.

Rozhodčí: Milanović – Pavlović, Piper (SRB).

První vzájemný duel

11.11.2021: Anglie – Česko 3:1

Branky: 4. Vitík (vla.), 11. Gordon, 30. Balogun – 40. Karabec (pen.)

Anglie: Bursik – Aarons, Guehi (C), Harwood-Bellis, Thomas – Skipp, Ramsey, Gallagher (89. Cresswell) – Gordon, Balogun (77. Gibbs-White), Palmer (73. Gomes)
Náhradníci: Green, Griffiths – Gomes, Doyle, Cresswell, Mola, Garner, Gibbs-White, Drameh.

Česko: Kovář – Gabriel, Vitík (88. Hranáč), Knapík, Fukala (46. Jurásek) – Kaloč (C), Žambůrek – Karabec (73. Kohút), Čvančara (34. Červ), Šulc – Sejk (72. Koubek)
Náhradníci: Jaroš – Hranáč, Ostrák, Červ, Ševčík, Kohút, Jurásek, Koubek, Krunert.

Česko

Češi jsou v čele skupiny G, když v osmi zápasech vybojovali devatenáct bodů. Jak bylo ale již řečeno, jejich největší soupeř v podobě Anglie má jen o tři body méně a o dva zápasy odehráno méně. Čeští fotbalisté mají dokonce naprosto stejné skóre jako jejich dnešní soupeři. Patnáct branek vstřelili, čtyři inkasovali. V případě rovnosti bodů rozhodují vzájemné zápasy, a proto musí Česko zabrat. První duel s Angličany totiž prohrálo 1:3. Česko však má alespoň jistotu přinejhorším baráže, vidina přímého postupu je ale samozřejmě lákavější. Češi tedy dosud jednou padli a jednou remizovali, taktéž se Slovinskem, stejně jako Anglie. Českou reprezentaci už po anglickém týmu čeká jen jeden duel, a to s Andorrou na domácím hřišti.

Nominace Česka

Brankáři: Vítězslav Jaroš (Notts County / Ang.), Matěj Kovář (Burton Albion / Ang.), Jakub Markovič (FK Pardubice).

Obránci: Martin Cedidla (FC Fastav Zlín), Denis Donát (MFK Chrudim), Adam Gabriel (AC Sparta Praha), David Jurásek (SK Slavia Praha), David Pech (FK Mladá Boleslav), Karel Pojezný (FK Pardubice), Martin Vitík (AC Sparta Praha).

Záložníci: Lukáš Červ (FK Pardubice), Kryštof Daněk (SK Sigma Olomouc), Petr Jaroň (FC Baník Ostrava), Filip Kaloč (FC Baník Ostrava), Adam Karabec (AC Sparta Praha), Michal Kohút (1. FC Slovácko), Filip Souček (AC Sparta Praha), Pavel Šulc (FC Viktoria Plzeň), Matěj Valenta (SK Dynamo České Budějovice), Jan Žambůrek (Viborg / Dán.).

Útočníci. Tomáš Čvančara (AC Sparta Praha), Daniel Fila (SK Slavia Praha), Václav Sejk (FK Teplice).

Anglie

Angličané se v současné době nachází na druhé pozici skupiny G, když ze šesti duelů získali šestnáct bodů. Na první Česko ztrácí tři body, jenže mají oproti svému soupeři o dva zápasy odehrané méně! Dnešní duel ale bude hodně důležitý, nejspíše hodně napoví o tom, kdo ovládne skupinu. Anglie v šesti duelech vstřelila patnáct branek, zatímco inkasovala čtyři. Hosté zatím ztratili body jen se Slovinskem, se kterým remizovali na jeho hřišti 2:2. Jinak dokázali porazit zatím všechny soupeře, včetně Česka. Anglii ale čeká celkem náročná program, jelikož po duelu s Českou republikou se utká ještě s Albánií, Kosovem a Slovinskem. To znamená čtyři zápasy během jedenácti dnů.

Nominace Anglie

Brankáři: Joe Bursik (Stoke City), James Trafford (Bolton Wonderers), Carl Rushworth (Walsall).

Obránci: Max Aarons (Norwich City), Charlie Cresswell (Leeds United), Taylor Harwood-Bellis (Stoke City), Levi Colwill (Huddersfield Town), James Hill (AFC Bournemouth), Luke Thomas (Leicester City), Ben Johnson (West Ham United), Djed Spence (Nottingham Forest).

Záložníci: Tommy Doyle (Cardiff City), Jimmy Garner (Nottingham Forest), Morgan Gibbs-White (Sheffield United), Jacob Ramsey (Aston Villa), Curtis Jones (Liverpool), Harvey Elliott (Liverpool).

Útočníci: Cameron Archer (Preston North End), Flo Balogun (Middlesbrough), Anthony Gordon (Everton), Angel Gomes (Lille), Keane Lewis-Potter (Hull City), Emile Smith Rowe (Arsenal).

Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u dnešního velmi důležitého utkání v rámci kvalifikace jednadvacítek na evropský šampionát! Spolu se soustředíme na duel mezi Českem a Anglií. Úvodní výkop je na Střeleckém ostrově naplánován na 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.