Mistrovství světa 2018
PORTUGALSKÝ HRDINA. Cristiano Ronaldo poslal balon přes zeď do sítě a gól na...

PORTUGALSKÝ HRDINA. Cristiano Ronaldo poslal balon přes zeď do sítě a gól na 3:3 v zápase proti Španělsku takhle oslavil. | foto: AP

2. den MS: Salah náhradníkem, Ronaldo v krásném duelu zářil

• 1
Do světa vyhlásili, že je Mohamed Salah zdravý a připravený, ale v prvním utkání Egypťané svou hvězdu nepostavili. A smolně prohráli. Nezapomenutelný byl zápas Portugalska se Španělskem (3:3), vrchol druhého dne šampionátu.

Ronalda nejdřív od španělských úřadů dostal obří pokutu za daňové úniky, večer se právě proti Španělsku vytáhl na hřišti.

V zápase, který přinesl první remízu v turnaji, nastřílel hattrick.

PŘES ZEĎ. Cristiano Ronaldo uzavírá hattrick fantastickou střelou z volného...
SÍÍÍÍÍÍÍ! Portugalský střelec Cristiano Ronaldo oslavuje třetí branku v utkání...

K remízám spěly i další dva sobotní duely. Utkání Egypta s Uruguayí rozhodl ve prospěch jihoamerického týmu minutu před koncem obránce Giménez. Dokonce až v páté nastavené minutě padl gól v utkání mezi Marokem a Íránem. Byl vlastní.

Program 3. dne

Žádný debakl jako při zahajovacím utkání mezi Ruskem a Saúdskou Arábií se nekonal. Mimochodem právě Saúdové jsou doma silně kritizovaní, tamní šejkové po prohře 0:5 zuří a hráčům vyhrožují tresty.

A bizár na závěr: fanoušci Nigérie, jejichž tým hraje v sobotu proti Chorvatsku, nesmí na stadiony při mistrovství světa nosit obvyklé talismany. Jsou to totiž živá kuřata.