Kostaričané dostali na Ukrajině čtyři góly

• 9
Praha - Vysokou porážku utrpěli kostaričtí fotbalisté v přípravném utkání před mistrovství světa. Úterní soupeř české reprezentace podlehl na Ukrajině 0:4. V dalším utkání dvou účastníků šampionátu remizoval Írán v Chorvatsku, když o vítězství přišel až po gólu z penalty v sedmé minutě nastavení.

Kostaričané inkasovali tři branky v závěru prvního poločasu a čtvrtou brzy po změně stran. A to ještě trenér domácích Oleg Blochin nemohl nasadit zraněného kanonýra Andreje Ševčenka a
zdravotní problémy vyřadily i dalšího střelce Rebrova.

Na výkon Kostaričanů byli zvědaví hlavně Němci, kteří s nimi 9. června v Mnichově světový šampionát zahájí. Utkání je uklidnilo a agentura SID napsala, že středoamerický tým má daleko do mistrovské formy.

V útoku nebyl vůbec nebezpečný a ani obránci si moc nerozuměli. Brankář Šovkovskij, který se v ukrajinské brance objevil poprvé od ledna, kdy si zlomil klíční kost, prožil klidné odpoledne.

Íránští fotbalisté ve svém prvním utkání na evropské půdě sahali v Chorvatsku po vítězství. V Osijeku jim vedení nad dalším účastníkem světového šampionátu zajistil Karímí z Bayernu Mnichov. Pršo sice vyrovnal, ale Borhaní přidal druhý íránský gól. Až v sedmé minutě nastavení odvrátil chorvatskou prohru Babič z pokutového kopu.

Fotbalisté Ekvádoru si na svůj první přípravný zápas na evropské půdě pozvali do Madridu tým Makedonie a na hřišti klubu Rayo Vallecano s ní prohráli 1:2. Jihoamerický tým sice vedl od 25. minuty zásluhou Carlose Tenoria, ale Maznov už za tři minuty vyrovnal a v druhém poločase proměnil Igor Mitreski penaltu.

Kyjev: Ukrajina - Kostarika 4:0 (3:0)