Vladimír Mišinský

Vladimír Mišinský | foto: Jiří Seidl, MF DNES

Totální výbuch, prohlásil karvinský útočník Mišinský po debaklu v Brně

• 0
Gólem, který vstřelil ve druholigovém utkání v Brně, se karvinský fotbalový útočník Vladimír Mišinský dotáhl na vedoucího kanonýra kraje Tomase Radzinevičiuse z Opavy.

"Jsem rád za každý gól, ale tu branku z Brna bych vyměnil za tři body, nebo aspoň za bod," řekl Mišinský. Karvinští v Brně prohráli 1:4, přestože v půli vedli 1:0.

Napadlo vás, že byste ve druhém poločase v Brně mohli dostat čtyři góly?
Věděl jsem, že není nic rozhodnutého. O přestávce jsme se nabádali, abychom hráli pořád stejně. Jenže přijdeme na hřiště a hrajeme, jako bychom si vůbec nic neřekli. Dostaneme rychlý gól (ve 49. minutě), pak červená karta (v 68. minutě Mráz), další dva góly nám domácí dali během dvou minut a bylo po zápase.

Proč jste se tak sesypali, když jste vedli?
Neproměňovali jsme šance. V prvním poločase jsme mohli vést o tři góly, jenže jdeme dva na branku a nepřihrajeme si, nebo nezakončíme dobře. Ve druhém poločase jsme se najednou podělali a dopadlo to tak, že na ukazateli skóre svítila čtyřka.

Je to vaše nejhorší prohra v soutěži?
Podle průběhu utkání ano. V Ústí jsme také dostali čtyři góly. Tam jsme v poločase prohrávali 0:3, ale pak jsme dvě branky dali. V Brně jste prohráli po pěti zápasech, v nichž jste bodovali.

Předchozí výsledky vás uspokojily?
Byl to totální výbuch. Nevím, co jsme si mysleli, možná že už to je v poločase rozhodnuté. Brno nás trestalo a my se nezvedli.

V polovině soutěže jste s 25 body čtvrtí. Odpovídá to síle vašeho mužstva?
Teď ještě v sobotu hostíme Bohemku. Když ji porazíme, tak to bude dobré, přiblížíme se jí na dva body. Když ne, budeme zklamaní nejen my, ale určitě všichni v Karviné, protože máme šanci hrát nahoře, bojovat o postup.

Pomýšlíte na postup, byť to není cíl klubu?
Určitě. Hlavně chceme hrát dobrý fotbal, bavit jim diváky a postupně se dostávat nahoru. Určitě je lepší být na postupových příčkách než kolem šestého místa.