Tipsport Cup vyhráli fotbalisté Jablonce

Praha - Fotbalisté Jablonce zdolali v odloženém finálovém zápase karlínského zimního turnaje Tipsport Cupu celek Bohemians až po penaltách. Zápas skončil v normální hrací době nerozhodně 1:1. Spolu s pohárem získal Jablonec i prémii sto tisíc korun, poražení finalisté si odnášejí polovinu. Utkání se hrálo na přírodní trávě pražského divizního Meteoru 8.Utkání jsme sledovali on-line

Zápas zahájil šancí jablonecký Petráš, který však z malého vápna přestřelil. Na druhé straně si v 10. minutě zpracoval míč hrudí Šnajdr a padající umístěnou střelou z hranice šestnáctky překonal brankáře Lovásika. Vyrovnat mohl ve 20. minutě důrazný Novák, poté zůstalo bez odezvy jeho sražení Obermajerem v šestnáctce a do třetice Novák trefil ve 40. minutě hlavičkou břevno.

Krátce po začátku druhéhopoločasu střídající Střihavka vyrovnal a brankář Charvát pak zlikvidoval Vodehnalovu šanci. Branka již do konce utkání nepadla a rozhodnout musely penalty. Za Jablonec byli úspěšní Petráš, Střihavka, Laštovka a Herzán, za Bohemians pouze Kulig, Melecký a Baláž.

"Pro obě mužstva utkání nebylo jednoduché, protože počasí nám moc nepřálo. Bylo velké vedro, takže tempo nemohlo být špičkové. Navíc jsme v posledním týdnu nebo dvou v přípravě zvolnili. Vyhráli jsme na penalty, každé vítězství potěší a je to taková hezká tečka za sezónou," uvedl vítězný jablonecký trenér Vlastimil Palička.

Jeho protějšek Vladimír Borovička litoval, že jeho tým neudržel vedení. "Po vlastní chybě jsme inkasovali. Bylo trošku těžší zpracování míče, protože terén nebyl tak kvalitní. Důležité je, že se na závěr sezóny nikdo nezranil a hráči se mohou připravit na nadcházející sezónu," řekl Borovička.

BOHEMIANS - JABLONEC 1:1 (1:0),
na penalty 3:4

Branky: 10. Šnajdr - 48. Střihavka. Rozhodčí: Čuřín. ŽK: Šenkeřík, Šnajdr (oba Bohemians).
Bohemians: Charvát - Petrouš, Dvořák, Obermajer (46. Čep), Kulig - Matuszny, Szabo (46. Rygel), Melecký, Šnajdr - Baláž, Šenkeřík (52. Opic).
Jablonec: Lovásik - Laštovka, Homola (46. Herzán), Hrotek (75. Matějovský), Petráš - König (65. Kučera), Kordula (46. Střihavka), Novák, Svojtka (38. Čáp) - Vodehnal, Michálek.