Do zimní přípravy druholigových jihlavských fotbalistů se zapojili také dva

Do zimní přípravy druholigových jihlavských fotbalistů se zapojili také dva mladíci: levý záložník Jan Kliment (vlevo) a defenzivní halv Petr Kolařík. | foto: Jaroslav Šnajdr, MF DNES

Svěřenci kouče Pivarníka pykali za své vlastní chyby

• 0
Fotbalisté Jihlavy utrpěli v přípravě první porážku, pro kterou si zajeli do Rakouska. Právě tam se utkali s prvoligovou Admirou, která jim dala lekci z produktivity. Jižní sousedé vyhráli 3:0. Celé utkání odchytal brankář Jaromír Blažek, nová posila ze Sparty.

Jihlavský Matějov mohl otevřít skóre hned ve třetí minutě utkání, ale chyběl mu důraz v zakončení. Zkušený soupeř toto zaváhání trestal hned o pět minut později.

V závěru poločasu pak Admira zvýšila na dvoubrankový rozdíl. Po změně stran se v 50. minutě opět radovali domácí, vedli už 3:0 a svůj náskok nepustili. Jihlavský útočník Tecl se ocitl ve stoprocentní šanci, kterou ale zahodil.

"Hráči se přesvědčili o tom, jak se na špičkové úrovni pyká za chyby. Ty, které ve druhé lize mnohdy zůstanou nepotrestány, dnes končily brankami v naší síti," uznal po zápase jihlavský kouč Roman Pivarník. "Za takovou zkušenost a školu můžeme být jedině rádi. Škoda, že jsme v zápase nebyli přesní a důrazní v koncovce," dodal.

Momentka z utkání Jihlava - Brno

Ještě před utkáním vyšla na povrch potěšující zpráva, a to nejen pro jihlavský klub, ale také pro jeho fanoušky. Talentovaný jedenadvacetiletý útočník Stanislav Tecl podepsal dlouhodobou smlouvu, která mu skončí až na konci června 2015.

"Jsem velmi rád, že jsme se v předstihu dohodli na prodloužení smlouvy. Věřím, že se klubu odvděčím kvalitními výkony a že se v letošním roce dočkáme vytouženého postupu do Gambrinus ligy," přeje si mladík.

FC Vysočinu čeká další utkání ve středu, kdy naskočí k poslednímu duelu základní skupiny Tipsport ligy. Střetne se od 11 hodin v Ivanovicích s Brnem.