Sokolovský Martin Šindelář (s míčem) se snaží odpoutat od vlašimského Tomáše

Sokolovský Martin Šindelář (s míčem) se snaží odpoutat od vlašimského Tomáše Vrťa. Vzadu přihlíží Jaromír Šilhan. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Sokolovští fotbalisté v Karviné nestačili, prohráli gólem z penalty

• 0
Fotbalisté Karviné porazili ve dvanáctém kole druhé ligy Sokolov 2:1 a přiblížili se k západočechům na rozdíl jediného bodu. O historicky prvním vítězství v hornickém derby rozhodl ve druhém poločase gólem z penalty Jursa.

Z předchozích šesti duelů tři vyhrál Sokolov a třikrát skončil zápas remízou. Domácí chtěli neúspěšnou bilanci evidentně vylepšit a hned po několika sekundách měl dobrou šanci Bartozel.

Po čtvrthodině se už ujali vedení, když po centru Puškáče a přihrávce Hrtánka otevřel skóre Vladimír Mišinský. Karviná dál tlačila, v úvodní části zápasu byla lepší a měla na dosah zvýšení skóre. K její smůle vedení navýšit nedokázala, proti byl dobře chytající Antonín Buček.

O vedení Karviná přišla, protože ve třiadvacáté minutě po chybě brankáře Palečka při přímém kopu vyrovnal Josef Dvorník. Sokolovští fotbalisté chtěli po předešlé výhře nad Zlínem přidat další plný bodový zisk, jenže nepovedlo se. Zápas hraný v Karviné rozhodla situaci ze druhého poločasu.

Tempo hry po výměně stran opadlo a o osudu zápasu nakonec rozhodl v třiašedesáté minutě faul Glasera na Bartošáka v pokutovém území. Penaltu bezpečně proměnil Tomáš Jursa a připravil Sokolovu teprve druhou venkovní porážku v sezoně.

Celkově jde o čtvrtou porážku Baníku v sezoně. Nad síly svěřenců trenéra Radoslava Látala bylo hned v prvním kole Sezimovo Ústí. Šesté kolo nabídlo střelecké trápení západočechů a porážku 1:0 v Třinci. Bez vstřelené branky se vyhrávat nedá, potvrdilo se to v kole devátém, kdy sokolovští hráči doma těsným poměrem prohráli s Vlašimí.

Do konce podzimní části ročníku zbývá odehrát čtyři utkání. Samotní fotbalisté Sokolova se mohou těšit na bitvy s favority soutěže a celky z předních míst tabulky.

Už v sobotu zavítá na sokolovský stadion čtvrtá Dukla Jihlava. Zřejmě nejzajímavější duel pak mužstvo odehraje 12. listopadu. Své síly poměří s pražskými Bohemians. Klokani vedou druholigový peloton. Poslední kolo roku 2011 do Sokolova přivane Čáslav.