Benjamin Ibrahim Traore z Táborska (vlevo) a Vít Vrtělka ze Sokolova v souboji...

Benjamin Ibrahim Traore z Táborska (vlevo) a Vít Vrtělka ze Sokolova v souboji o míč | foto: Martin Stolař, MAFRA

Měli jsme vyhrát, mrzí kouče Frňku první zápas Táborska

• 0
V minulé sezoně měli k nejvyšší lize opravdu blízko. Letos podle expertů budou zase patřit mezi největší adepty na postup z Fotbalové národní ligy. První krok do nové sezony ale druholigovým fotbalistům Táborska příliš nevyšel. I když za remízu 1:1 na hřišti Sokolova si v sobotu v prvním kole na jih Čech dovezli první bod.

Hlavní trenér Petr Frňka nebyl po utkání moc nadšený. „Získaný bod považuji za ztrátu, i když okem nezaujatého diváka z tribuny to bylo remízové utkání, opticky vyrovnané. Podobná utkání rozhodují detaily a drobnosti,“ hodnotil Frňka.

Hned od začátku bylo na obou týmech vidět, že jde o první kolo soutěže. Domácí ani hosté nechtěli udělat první chybu. I tak diváci viděli v prvním poločase řadu nepřesností. Sokolov působil hlavně v první půli přímočařeji, Táborsko si kombinaci často až moc komplikovalo.

Na začátku druhého poločasu dal táborský Antonín Presl první gól zápasu, když se trefil po centru do skoro prázdné brány. Hosté se už potom soustředili na udržení vedení, ale v 78. minutě chyboval jihočeský obránce Ivan Cíferský a bylo srovnáno. Z ideální střelecké pozice se pod břevno trefil domácí Marek Červenka.

Nerozhodný stav 1:1 vydržel až do konce duelu, přestože pár minut před koncem měl šanci dát druhý gól Táborska záložník Adnan Džafič - trefil ale jen boční síť. Podobně o pár minut později mohl potrestat chybu jihočeské obrany opět Červenka, ale pro svůj tým vytěžil jen rohový kop.

„Naši hru ve druhé půli oživil právě Džafič. V zásadě jsme hru soupeře dokázali relativně eliminovat. Sokolov měl nebezpečné standardky a všichni v téhle soutěži víme, že Blažkovy auty jsou vlastně standardky a pro bránící tým nebezpečné momenty. S tím jsme si sice poradili, ale mrzí mě, že dostaneme gól, který vyrobíme. Měli jsme to rozehrané na tři body. Kromě gólu jsme měli ještě dvě gólovky,“ doplnil hlavní kouč Jihočechů.

„Soupeři jsme vyrovnání doslova nabídli. Myslím si, že jsme v Sokolově odevzdali dva body. Pocity mám proto smíšené, ale to je krása fotbalu - je nepředvídatelný. Chyby dělají výsledky,“ pousmál se Frňka.

Pro další kola musí trenéři Táborska řešit také marodku. Druholigový celek se bude muset obejít bez své výrazné opory. „Do utkání nezasáhl Jan Šimák, který si na čtvrtečním tréninku poranil achillovku. Jeho absenci vidíme tak na tři týdny,“ uvedl Frňka.

Druhé kolo Fotbalové národní ligy přivede v sobotu na stadion Soukeník, kde Táborsko hraje své domácí zápasy, tým z Varnsdorfu. Hraje se od 17 hodin.