Plzeň zahájila jarní dostihy

Praha - Jarní dostihy, ve kterých se budou snažit dohnat velkou bodovou ztrátu, zahájili ve druhé lize plzeňští fotbalisté. V utkání prvního jarního kola porazili Kolín vysoko 5:0. Skvěle vstoupil do nové sezony také xaverovský střelec Myšák, který odstartoval cestu svého mužstva za záchranou čtyřmi góly. Díky jeho střeleckému koncertu tým z pražského předměstí porazil HFK Olomouc vysoko 5:1. Vedoucí Č. Budějovice porazily 1:0 Vítkovice, druhá Mladé Boleslavi pouze remizovala 0:0 v Neratovicích.

Plzeň - Kolín 5:0 (2:0)
Proti poslednímu celku druhé ligy se domácí po několik minut nemohli najít, ale díky přesné dalekonosné střele Smíškově se ujali vedení. Od té chvíle svého soupeře jasně přehrávali a svoji převahu dokázali potvrdit i góly. Hosté působili bezradným dojmem a před plzeňskou branku se dostávali jen velice zřídka. Plzeň měla ještě několik dobrých příležitostí zvýšit své vedení, ale neproměnili je. Přesto udělali krok do horní poloviny tabulky.
Branky: 29. a 51. Fořt, 19. Smíšek, 69. Grznár, 90. Švejnoha. Rozhodčí: Marada. ŽK: Vašíček, Šeminský, Dosoudil (všichni Kolín). Diváci: 3742.

Č. Budějovice - Vítkovice 1:0 (0:0)
První poločas byl jasnou záležitostí domácího favorita, ale bez brankového vyjádření. Jihočeši dobře kombinovali, obětavě hrající obranu a výtečného gólmana Kafku však nedokázali překonat z největších příležitostí, v nichž se ocitli Vozábal, Vácha a dvakrát Povišer. Nástup do druhého poločasu však Budějovicím vyšel - po Váchově hlavičce se trefil Vozábal. Vzápětí dobře hrající novic v budějovickém dresu Hapal výtečně uvolnil Váchu, ale ten šanci zahodil. Poté hosté vyrovnali hru a dvě příležitosti měl Dohnal. Vítkovicím patřil i závěr utkání, ale získat bod se jim nepodařilo.
Branky: 47. Vozábal. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Plocek, Palát, Vozábal - Laub, Kupka, Kaloč, Vojáček. Diváci: 3402.

Pardubice - Sigma Olomouc B 2:1 (1:0)
Domácí měli ve vyrovnaném utkání několik střeleckých příležitostí, ale hosty zachránil od vyšší porážky výborný brankář Skácel. Po Jordánkově vlastní brance se Pardubice dostaly do příliš velké pohody a doplatily na to inkasovaným gólem. Rozhodla ale přece jen jejich lepší koncovka, krátce po vyrovnání se prosadil Vencl na konečných 2:1.
Branky: 43. vlastní Jordánek, 68. Vencl - 63. Macháček. Rozhodčí: Kafka. ŽK: Šimon - Čep, Michal Vyskočil. Diváci: 642.

Most - Zlín 1:1 (0:1)
Hosté odolali úvodnímu tlaku Mostu a v 33. minutě se sami dostali do vedení po Nehodově centru a Zdráhalově přesné střele. Po přestávce se však domácím podařilo vyrovnat, pohotově skóroval Langer. V samém závěru měl možnost strhnout vítězství na stranu Mostu střídající Peteřík, ale přestřelil.
Branky: 55. Langer - 33. Zdráhal. Rozhodčí: Zejda. ŽK: Sedlák, Jakus, Langer, Köstl - Zapletal, Nehoda, Chalupa, Lukaštík. ČK: 56. Nehoda. Diváci: 766.

Xaverov - HFK Olomouc 5:1 (2:0)
Čtyři Myšákovy góly zařídily zachraňujícímu se Xaverovu v úvodním utkání druholigového jara hladkou výhru nad HFK Olomouc. Domácím se zápas vydařil, hned z prvního útoku vstřelili po chybě hostujícího brankáře Hrdiny vedoucí branku a i v dalších minutách byli aktivnější. Myšák v 55. minutě dovršil hattrick a definitivně utkání rozhodl, v předposlední minutě pak stanovil svým čtvrtým gólem konečné skóre na 5:1. Hosté nehráli tak špatně, jak by nasvědčoval výsledek, selhali však střelecky.
Branky: 2., 31., 55. a 89. Myšák, 70. Putík - 77. Drulák. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: Frýdek, Krajčík - Kaščák. Diváci: 750.

Prostějov - Jihlava 4:1 (2:0)
Hanáci měli výraznou převahu a dokázali se i gólově prosadit před jihlavskou brankou. Hostům nastříleli čtyři góly, navíc po Bouškově faulu na Cigánka ještě jihlavský brankář Bartoš zneškodnil domácímu Spáčilovi penaltu.
Branky: 44. a 60. Žemlík, 35. Houšť, 77. Spáčil - 90. Kaplan. Rozhodčí: Kordula. ŽK: Žemlík, Kreml - Kaplan, Bartoš, Boušek. ČK: 76. Boušek (Jihlava). Diváci: 1160.

Neratovice - Mladá Boleslav 0:0
Favorizovaní hosté měli v úvodu dvacetiminutový tlak, nicméně míč za záda pozorného gólmana Wintera nedostali. Domácí brankář se ukázal i v dalším průběhu zápasu jako výrazná individualita a poradil si se všemi míči, které na něj mířily. Neratovice přitom zdaleka nebyly pasívní, ze zabezpečené obrany vyrážely do brejků a byly dokonce blíže ke vstřelení rozhodujícího gólu než hosté. Škodovu branku však rozhodčí Hábl na pokyn asistenta neuznal pro postavení mimo hru.
Rozhodčí: Hábl. ŽK: Vrábel, Kalán, Kretek - Páleník, Budka. Diváci: 1069.

Chomutov - Ratíškovice 1:2 (0:1)
Hned první ratíškovická střela znamenala gól: z hranice šestnáctky vypálil Hýbner a domácí obránce změnil směr střely přímo do rohu vlastní branky. Hosté byli v úvodu lepší, lépe se pohybovali a v celém zápasu předčili domácí v důrazu. Chomutov s přibývajícími minutami zlepšil pohyb a měl více ze hry, ale dlouho se mu nedařilo ohrozit branku hostí. Až na začátku druhého poločasu Severočeši vyrovnali, když obrana ponechala v šestnáctce volného Doksanského, a ten střelou po zemi nedal brankáři šanci. Krátce poté se ale Ratíškovicím podařilo vstřelit vítězný gól, zblízka se hlavou trefil Urbánek.
Branky: 53. Doksanský - 14. Hýbner, 58. Urbánek. Rozhodčí: Čuřín - Petřík, Mencl. ŽK: Doksanský, Rezek - Průdek, Hýbner, Látal. Diváci: 617.

DRUHOLIGOVÁ DATABANKA

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY HRÁČSKÉ STATISTIKY

Chomutovský Hruška padá po zákroku Průdka z Ratíškovic

Po půlroce nastoupil k soutěžnímu utkání bývalý reprezentant Martin Frýdek, který se v sobotu poprvé představil v dresu Xaverova