Autor plzeňské branky Tomáš Wágner v souboji s Vladimirem Dimitrovskim z Mladé

Autor plzeňské branky Tomáš Wágner v souboji s Vladimirem Dimitrovskim z Mladé Boleslavi. | foto: Jaromír Pech, MAFRA

Plzeň - Boleslav 1:1, hosté v pohárové bitvě vedli, vyrovnal Wágner

• 175
Plzeňští fotbalisté mají k postupu do čtvrtfinále Poháru České pošty dál než jejich soupeř z Mladé Boleslavi. Úvodní bitva dvou elitních ligových týmů skončila v Plzni 1:1, v domácí odvetě za týden stačí Boleslavi bezbranková remíza.

Oba trenéři nasadili do hry spoustu náhradníků, v tradiční základní sestavě chybělo Plzni sedm hráčů, Boleslavi  pět.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Hrál se vyrovnaný zápas, první gól dali hosté v úvodu druhé půle. Po rohovém kopu nechala domácí obrana hlavičkovat Ščuka, který si poté pohodlně doběhl k dorážce a překonal Čecha.

Za domácí po pár minutách vyrovnal Wágner, když na malém vápně přetlačil Dimitrovského. Plzeňské brance však předcházel sporný moment v pokutovém území, když pronikajícího Filla srazil Limberský. Sudí Orel penaltu nenařídil.

Hosté měli víc šancí, ale Marešovu či Štohanzlovu střelu vyrazil brankář Čech. Původní jednička týmu o víkendu na Spartě nechytala, teď se do branky vrátila. Plzni chyběl nemocný Horváth, reprezentanti Limberský, Petržela a Pilař šli do hry až v druhé půli. Darida s Bakošem nehráli vůbec.

Pohár České pošty

Plzeň vedle výsledku, který v pohárové matematice není výhodný, mrzí i zranění Čišovského. Ten odstoupil po srážce se Zahustelem kvůli zranění kolena.

V odvetě, která se hraje 14. března v Mladé Boleslavi, musí dát Plzeň gól, aby nebyla vyřazena. Boleslavi, která pohárovou trofej obhajuje, k postupu stačí remíza 0:0. Vítěz ve čtvrtfinále vyzve Spartu.