Momentka ze zápasu Jihlava - Příbram

Momentka ze zápasu Jihlava - Příbram | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Wágner zařídil Příbrami výhru v Jihlavě a posun na druhé místo

• 0
Příbramští fotbalisté ve 28. kole druhé ligy zvítězili 2:1 na hřišti třinácté Jihlavy a po druhé výhře za sebou se posunuli na druhé místo neúplné tabulky. Obě branky Středočechů vstřelil nejlepší střelec soutěže Tomáš Wágner. Opava neudržela vedení a po domácí remíze 1:1 s Prostějovem zůstává na předposlední příčce. Jejímu soupeři patří 12. místo.

Příbram prohrávala po Křehlíkově zásahu z 24. minuty, Wágner ale ještě do poločasu srovnal. Kapitán týmu rozhodl v 88. minutě a připsal si na své konto už 17. gól v ročníku. Jihlava prohrála pošesté z posledních sedmi zápasů.

Opavu poslal do vedení v páté minutě Šigut a domácí dlouho potvrzovali, že se jim na Prostějov daří. V 83. minutě ale zařídil hostům bod z penalty Bartolomeu. Jeho tým nevyhrál venku poosmé v řadě, na sestupové pásmo ale má pětibodový náskok a je blízko záchraně.

SFC Opava - 1. SK Prostějov 1:1 (1:0)

Branky: 5. Šigut - 83. Bartolomeu. Rozhodčí: Berka – Vodrážka, Žurovec. ŽK:55. Šigut, 62. Omale, 77. Rychlý - 55. Schaffartzik, 63. Píchal, 90+5. Zbožínek. Diváci: 1540.

SFC Opava Lasák – Cykalo, Helebrand, Janoščín (C), Kadlec – Šigut (69. Kopečný), Rychlý, Omale, Ščudla (48. Bílek) – Rybička (69. Rataj), Haitl (69. Yunis).

1. SK Prostějov Vejmola – Bolf (90+3. Zbožínek), Gábriš, Bialek, Blahuta (76. Vlachovský) – Schaffartzik (C), Bartolomeu, Stříž (46. Píchal), Koudelka, Rolinek (46. Chvěja) – Malec.

FC Vysočina Jihlava - FK Viagem Příbram 1:2 (1:1)

Branky: 24. Křehlík - 45. Wágner, 88. Wágner. Rozhodčí: Batík – Dresler, Mikeska. ŽK:66. T. Svoboda, 88. Křišťál - 75. El Sheikh, 79. Jahić, 90+6. Dudl, 90+7. Smrkovský. Diváci: 674.

FC Vysočina Jihlava Soukup – T. Svoboda, Vedral, Gabriel (89. Piško), Křišťál – Tureček (84. Vítek), Lacko (C) – Křehlík (89. Šancl), Selnar, L. Fila (46. Ogiomade) – Araujo-Wilson (60. Tall).

FK Viagem Příbram Smrkovský – Antwi (55. Petrák), Fišl, Dudl – Jahić, Čejka (61. Anih), J. Jeřábek, Vokřínek (86. Schindler), Youssef (86. Mašek) – Wágner (C), Zeronik.