Fotbalisté Sokolova slaví gól do sítě Hradce Králové.

Fotbalisté Sokolova slaví gól do sítě Hradce Králové. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Sokolov zase neprohrál. Spravedlivá remíza, hodnotí duel s Hradcem kouč

• 0
Jedním z nejpoutavějších zápasů podzimu byl proti Českým Budějovicím. Sokolov v něm ztratil dvoubrankové vedení, ale konečný výsledek 3:3 nabažil všechny fanoušky. Teď se přestřelka nečekala, přestože Sokolov i Hradec za to umí vzít. Soustředí se především na pevnou obranu. Fotbalová národní liga už je v pokročilém stádiu, první polovina pomalu končí a karty jsou celkem jasně dané.

„Věděli jsme o síle a silných stránkách soupeře,“ shodli se po utkání oba trenéři, sokolovský Daniel Šmejkal a hradecký Milan Frimmel. „Sokolov má hlavně rychlý a velmi dobrý přechod do útoku, v první půli nám dělal velké problémy,“ uznal Frimmel. Jeho protivník viděl hradeckou přednost jinde. „Jsou silní na míči, proti nám rozhodně potvrdili, že mají zkušený tým a hrají opravdu dobře.“

Domácí úvodní poločas tlačili, měli několik slibných příležitostí. Soupeř se dlouho nemohl dostat do hry a spíš jen přihlížel, jak se Baník vehementně snaží udeřit. „Říkali jsme si o první gól dlouho,“ zlobil se Frimmel. A přišel. Po faulu na Dvořáka v pokutovém území. Nařízenou penaltu proměnil kapitán Vít Vrtělka a poslal svůj tým do vedení. Drželo dlouho, ale Hradec Králové postupně vyrovnal hru. Po přestávce občerstvil svoji sestavu o dva hráče.

„Dobrý soupeřův tah, jejich hra se zvedla a začali nás zlobit,“ ocenil Daniel Šmejkal. Ze hry však vyrovnání nepřicházelo. Až v 73. minutě také domácí faulovali ve vápně a Hradec srovnal. Svou jedenáctou trefou v sezoně upevnil místo nejlepšího kanonýra druhé ligy Jan Pázler. Baník se mu na hřišti pečlivě věnoval, tady byl brankář Belaň bezmocný.

13 zápasů odehrál Sokolov na podzim v FNL, ani jeden z nich neprohrál a je třetí.

Jedenáctá trefa nemusela být jediná v zápase. O čtyři minuty později hosté zatlačili a dorážejícího hráče srazil k zemi Vrtělka. Penalta. Další, v pořadí už třetí. A co víc, pro sokolovského záložníka červená karta. Baníku se tak nadějně rozehraný zápas začal hroutit, čelil další penaltě a dvacet minut musel hrát v deseti. Jenže Pázler druhý pokus nedal. Belaň jeho střelu vytěsnil na tyč. Úleva pro domácí.

„Na Honzu se nezlobím. Věřil si. Hned při první si vzal balon a šel kopat, to samé při druhé penaltě. Dává góly, je v pohodě. Že druhou nedal? To se stane, příště dá zase jiný gól,“ držel svého kanonýra trenér Frimmel.

Převaha jednoho muže tak citelná nebyla. Tři minuty před koncem Manzia v dobré pozici zaváhal, neprošla ani Kosakova dorážka. Šťastný konec se nekonal. Tahák 14. kola skončil nerozhodně.

„Zápas byl velmi vyrovnaný. Myslím, že remíza je spravedlivá. První dvě penalty byly podle mého jasné, třetí jsem neviděl a ještě si ji nestačil prohlédnout na videu. Ale nemám důvod si myslet, že nebyla,“ říkal hned po utkání Daniel Šmejkal.

Jeho tým neprohrál ani třináctý podzimní duel ročníku. K šesti výhrám přidal sedmou remízu. Baníku patří třetí příčka, má shodně bodů s druhou Karvinou. Příští kolo míří na trávník Táborska, soutěžní rok 2015 uzavře doma proti poslednímu Varnsdorfu.

„Máme před sebou ještě dva silné a těžké soupeře. Určitě se připravíme a věřím, že svou neporazitelnost neztratíme,“ přeje si Jiří Procházka. Baník jako jediný zatím nepoznal pachuť porážky.